Múzeum oravskej dediny v Zuberci

 Žilinský kraj, okres Tvrdošín

V prekrásnom prostredí poľany Brestová v podhorí Západných Tatier sa nachádza unikátny skanzen prezentujúci tradičný život malebnej oravskej dedinky so všetkým, čo k tomu patrí. Originálne dobovo zariadené objekty ľudovej architektúry prenesené z rôznych lokalít Oravy sú usporiadané do niekoľkých tematických celkov – možno tu vidieť „dolnooravský rínok“, „hornooravskú ulicu“, „goralské lazy“, typický drevený kostolík s cintorínom či vodný mlyn postavený na horskom potoku, ktorý skanzenom preteká. Na ploche 8 hektárov je postavených 54 objektov ľudovej architektúry presunutých z oravských dedín. Okrem tradičných ľudových stavieb možno v skanzene obdivovať i vonkajšie prostredie vidieckych sídel – polia, lúky, pasienky, záhradky. Tunajšia agro a zooexpozícia oboznámi návštevníkov s pestovaním plodín a chovom hospodárskych zvierat na Orave. Okrem klasickej prehliadky ponúka múzeum celý rad zaujímavých programov, a to tak v letnej, ako i v zimnej sezóne.

Ako sa sem dostať?
Múzeum oravskej dediny sa nachádza pod Západnými Tatrami v Zuberci, na poľane Brestová, v tesnej blízkosti Brestovskej jaskyne. Môžete prísť autom,  využiť hromadnú dopravu alebo využiť Roháčsky turistický vláčik, ktorý premáva priamo zo Zuberca.

Kde parkovať?
Na záchytnom parkovisku pri amfiteátri.


  Aktuálne počasie

ZUBEREC

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre