Cyklochodník Trstená – Nowy Targ

 Žilinský kraj, okres Trstená

Cyklochodník Trstená – Nowy Targ je na výhľady a prírodu fascinujúci, pretože počas celej trasy môžete obdivovať nádherné štíty Vysokých a Západných Tatier. Cyklotrasa vznikla na telese starej železničnej trate, ktorá fungovala do roku 1971. Prechádza veľmi tichým nezastavaným prostredím a vybudovali tu tiež nové drevené mosty, ktoré pasujú do tohto výnimočného prostredia. Cyklotrasa vedie z Trstenej, cez Suchú Horu až do poľského mesta Nowy Targ, kde môžete nakúpiť na miestnych trhoch, alebo navštíviť zaujímavé pamiatky a krásne kostoly. Na cyklochodníku je nový kvalitný asfalt a po celý čas vás čaká len miere stúpanie.

Cyklotrasa Trstená – Suchá Hora až do mesta Nowy Targ má dĺžku 35 kilometrov a väčšinou vedie mimo hlavných ciest, takže si užijete skutočnú pohodu. V celej svojej dĺžke, alebo v rámci fyzických možností je vhodná aj pre deti.  Pre oddych a občerstvenie slúži najmä oddychové miesto Liesek – kaplnka, na trase vybudovali množstvo ďalších posedení, zastavení a odbočiek, samozrejme s ideálnym výhľadom na Tatry.

Ako sa sem dostať?

Cyklotrasa začína v meste Trstená na ulici SNP a končí v Nowom Targu. Cyklopotulky začíname v Trstenej na Krakovskej ulici, pokračujeme cez Liesek, Suchú Horu, Podczerwone – Czarny Dunajec až prídeme do Noweho Targu. Na cyklotrasu sa môžete napojiť z okolitých oravských obcí Liesek, Vitanová,  Suchá Hora a aj z Chochołówa.

Parkovanie a verejná doprava

Väčšie bezplatné parkovisko nájdete za železničnou stanicou v Trstenej, na ulici Železničiarov. Vlakom prídeme zo smeru Kraľovany, Tvrdošín a vystúpime na konečnej stanici v Trstenej.

  Dĺžka: 74 km
  Čas: 5:00 h

  Stúpanie: 270 m
  Klesanie: 270 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Trstená
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

TRSTENÁ

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre