Videá / Bežkopotulky

Čutkovská dolina

Demänovská dolina

Trstená

Turany

Liptov

V tejto časti relácie Bežkopotulky sa dozviete ako dobre sa bežkuje na Kokavských lúkach, čo nové majú pripravené pre návštevníkov v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, ale aj to, že v Liptovskom Mikuláši sa dá bežkovať aj na cyklochodníku. Ukážeme vám aj bežkárske okruhy a lyžiarske stredisko v Závažnej Porube – Opalisku a dáme tip, ako si zregenerovať unavené svaly a doplniť energiu v Rezorte pri jazere na Podbanskom.

Oravská Polhora

Na Orave dobre, na Orave priam bežkovo. O tom sa presvedčíte v Bežkopotulkách z Oravskej Polhory, ktorá prekvapí aj náročných bežkárov. Skvele upravené bežkárske trasy pri Polhorskej píle, či pod Babou horou a k tomu kopec zážitkov – slaná voda, gajdošská kultúra, otužilecký areál, ľadová veža, odparovňa soli, Hviezdoslavova hájovňa, či rozhľadňa a výborné Polhorské chipsy.

Turiec

V lete raj pre cyklistov a v zime bezpochyby aj pre nadšencov bielej stopy. Upravované trasy v lokalite Pod Bôrom, Park slávy, Dom Mikuláša Galandu, či moderné kúpele Turčianske Teplice, to je len malá ochutnávka z ponuky mesta Turčianske Teplice. Kúsok ďalej, v obci Turček, nájdete 4 bežkárske okruhy, ktoré určite nezaostávajú za konkurenciou. Ponúkajú kvalitné podmienky pre rôzne zdatných a pokročilých bežkárov.