Katalóg remeselníkov a lokálnych výrobcov

 

Zážitkovník

 

S deťmi PO ŽILINSKOM KRAJI

 

Dobre vedieť, lepšie vidieť

 

KOLIBY, SALAŠE, A FARMY V ŽILINSKOM KRAJI

 

Recepty starých materí

 

Putujme spolu

 

Kempingy v Žilinskom kraji

 

Hrady v Žilinskom kraji

 

Rozhľadne Žilinského kraja

 

Turistické trasy v Žilinskom kraji

 

Cyklovýlety v Žilinskom kraji

 

Dobre vedieť, lepšie vidieť

 

Rodiny na spoločných výletoch

Vyberte si z našich tipov na výlety a atrakcie pre rodiny s deťmi v Žilinskom kraji a vyskladajte si dovolenku plnú zážitkov. V tom, ako stráviť prázdniny so svojimi ratolesťami a naplánovať rodinný program vám pomôžu naše brožúry.

 

Mladí ľudia chcú žiť svoje sny naplno

Adrenalín, šport a aktívny oddych. Ak vás zaujíma práve tento druh zábavy, nahliadnite sem a nechajte sa inšpirovať, ako tráviť voľný čas so svojimi priateľmi v Žilinskom kraji.

Žilinský turistický kraj pre seniorov

Oddych a wellness, tipy na výlety a nenáročné turistické trasy ľahko zvládnuteľné pre staršiu generáciu nájdete v brožúrach pre seniorov. Program šitý na mieru v každom regióne Žilinského kraja nájdete tu.

Pre milovníkov turistiky a cykloturistiky

Milovníci bicyklov môžu v Žilinskom kraji objavovať a spoznávať prírodné krásy a zaujímavé miesta z dvojkolesového tátoša na viac ako 2400 km cykloturistických trás. Pozrite si tiež niekoľko tipov na viacdňové turistické pochody po hrebeňoch našich pohorí so zaujímavými miestami, ktoré sa nachádzajú v ich okolí.

 

Hradná cesta

V srdci Európy, na severe stredného Slovenska, sa rozprestiera Žilinský kraj, ktorý je jedinečný nielen svojou prírodnou scenériou, ale aj kultúrno-historickým dedičstvom.

Sakrálne pamiatky a pútnické miesta

Sakrálne pamiatky sú svedectvom vývoja duchovnej kultúry. Predovšetkým sú však výrazom nielen umeleckého vkusu, ale prejavom obetavosti a húževnatosti ľudí počas mnohých storočí, ktorí tieto hodnoty vytvorili a vytvárajú dodnes.

Mapy

Pohoria Malej a Veľkej Fatry, Beskýd, Javorníkov, Nízkych Tatier, Západných Tatier a Strážovských vrchov spolu s vodopádmi, skalnatými útesmi, pestrou a vzácnou faunou a flórou sú jedinečným prírodným bohatstvom Žilinského kraja. Tieto prírodné danosti umožňujú rozvoj cestovného ruchu, predovšetkým horskej turistiky a zimných športov.

Po stopách hrdinov 2. sv. vojny

Publikácia, venovaná pamätným miestam a udalostiam II. svetovej vojny a Slovenského národného povstania na území Žilinského kraja.