Bikepark Kubínska hoľa

 Žilinský kraj, okres Dolný Kubín

Na Kubínskej holi sa určite nudiť nebudete. Okrem terénnych kolobežiek a lanového parku Tarzánia vám určite vyrazí dych najdlhšia a najmodernejšia lanová dráha ZIPLINE v strednej a východnej Európe dlhá 1 234 m. ZIPLINE umožňuje jazdu v tandeme, takže dieťa môže ísť s rodičom. Menej odvážni sa môžu vyviezť lanovkami na vrchol Kubínskej hole a zísť k údolnej stanici po náučnom chodníku. Na trase sa nachádza aj zasnežovacie jazierko, kde sa ľudia radi člnkujú.

V stredisku pribudol nový bikepark. Okrem nenáročných trás, ktoré zvládnu všetci cyklisti vrátane najmenších,  je k dispozícii aj najdlhšia a zároveň najťažšia downhillová trať na Slovensku. Preverí schopnosti pokročilých a skúsenejších jazdcov. Obsahuje množstvo koreňov, drevených premostení, zákrut a prejazdov. Ak sa Vám nechce šliapať do kopca, vyvezte sa lanovkami aj s bicyklom až na vrchol Kubínskej hole.

 

Ako sa sem dostať?

Stredisko je vzdialené len pár kilometrov od Dolného Kubína. Dostanete sa sem cez mestskú časť Malý Bysterec, čo je prvá odbočka vľavo pri vjazde do Dolného Kubína zo smeru od Párnice.

 

Kde parkovať?

Využite priestranné bezplatné parkoviská v tesnej blízkosti zjazdoviek. K dispozícii je 1500 parkovacích miest.


  Aktuálne počasie

DOLNÝ KUBÍN

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto  


Galéria:


Instagram

#zilinskyturistickykraj