Hasičské múzeum v Martine

 Žilinský kraj, okres Martin

V bývalých vojenských skladoch SIM (Sklady Intendančného Materiálu) v Martine v časti Priekopa vzniklo ojedinelé múzeum, ktoré prevádzkuje dobrovoľné hasičské združenie. Múzeum pozostáva z expozície konských a ručných striekačiek, expozície motorových striekačiek, oddelenia výzbroje a výstroje, zbierky medzinárodných uniforiem a dvoch expozícií hasičských automobilov. Expozície sa nachádzajú v troch rôznych budovách v rámci areálu SIM. V areáli sa tiež nachádza malá ZOO farma, grilovacie zóny, športoviská a pumptrack dráha.

 

Ako sa sem dostať?

Na hlavnom ťahu popod Strečno v smere zo Žiliny do Martina odbočte pri Kolibe 77 doľava na Martin – Priekopa. Prejdete cez Gaštanovú alej a napojíte sa na Kratinovu ulicu. Pôjdete stále rovno smerom na areál bývalých vojenských skladov. Za železničným priecestím nájdete múzeum.

 

Kde parkovať?

Múzeum má k dispozícii vlastné parkovisko v areáli SIM.

 

Otváracie hodiny:
Sezóna : 3.mája – 31.októbra
Pondelok: zatvorené
Utorok – Nedeľa: vstupy so sprievodcom o 13:00 h a 15:00 h
Vstup bez sprievodcu nie je možný. V zimnej sezóne od novembra do apríla je múzeum otvorené po predošlom ohlásení na telefónnom čísle 0910 902 408. Je potrebné si dohodnúť termín prehliadky aspoň 1 deň vopred.

Kontaktné údaje: +421 910 902 408, muzeum@hasicskemuzeum.sk, www.priekopa.sk/muzeum


  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:

     
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre