Zlaté kúpele Turčianske Teplice

 Žilinský kraj, okres Turčianske Teplice

Turčianske kúpele s termálnou vodou s liečivými účinkami sú vyhľadávané pri liečbe obličiek a močových ciest, s ochoreniami pohybového aparátu či nervovými a gynekologickými  choreniami. Termálna liečivá minerálna voda sa používa k čiastočným i celkovým kúpeľom, ale aj k pitným kúram pri určitých druhoch ochorení. Vyskúšať môžete vodoliečbu , termoterapiu s rašelinovými a bahennými zábalmi, alebo unikátnu liečebnú procedúru so zlatom, ktorú nezažijete nikde inde na svete. K dispozícii sú tiež sauny, fyzioterapia a masáže. Kúpeľný areál tvorí  centrum mesta Turčianske Teplice. Architektonickou dominantou areálu je budova Royal Bath alebo Zlatý kúpeľ. Je to kultúrna pamiatka, ktorá je priamo prepojená hotelom Royal Palace*****.

Zaujímavosť

Legenda hovorí, že kráľ Žigmund Luxemburský sa kúpaval vo vode so zlatou korunou na hlave. Spojeniu zlata s minerálnou vodou údajne vďačil za vyliečenie lámky a za vysoký vek, ktorého sa dožil.

Ako sa sem dostať?

Kúpele Turčianske Teplice ležia približne 25 kilometrov južne od mesta Martin, 21 kilometrov severne od mesta Kremnica, 34 kilometrov severne od Banskej Bystrice a 23 kilometrov severozápadne od Nitrianskeho Pravna. Dostať sa do Turčianskych Teplíc je možné po hlavných cestných ťahoch zo všetkých uvedených miest.

Kde parkovať?

Kúpele majú k dispozícii platené parkovisko pre pobytových hostí.


  Aktuálne počasie

TURČIANSKE TEPLICE WEATHER

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:


Instagram

#zilinskyturistickykraj