Chata pod Kľačianskou Magurou

 Žilinský kraj, okres Martin

Táto chata patrí medzi najdostupnejšie v Turci a je obľúbeným turistickým cieľom v Turčianskej kotline. Pokocháte sa výhľadmi na celý Turiec, Veľkú a Malú Fatru. Vo výške 1115 m n.m. sa môžete dobre najesť, oddýchnuť si a ak vám bude málo, môžete pokračovať cez vrch Suchý až na Chatu pod Suchým.

Jedáleň sa nachádza na poschodí chaty a varia tu domáce jedlá a miestnu špecialitu – domáce šišky. V ponuke tiež nájdete kapustnicu, fazuľovicu, držkovú, guláš, halušky, koleno, či klobásy alebo slaninu. Na pitie neodmietnite okrem nealka aj borovičku s horcom.

Ako sa sem dostať?

Najlepšie dostupná trasa je v smere Turčianske Kľačany, Repištská dolina, Chata na Kľačianskej Magure. Na výstup si rezervujte 2 hodiny 30 minút a rátajte s prevýšením 738 metrov, po zelenej značke.

Táto chata ponúka aj možnosť okružnej trasy v smere zo, alebo do Strečna, cez Chatu pod Suchým. Dajte si ale pozor v zimnom období, kedy môže byť chodník popri vrchu Suchý nepriechodný a hrozia tu lavíny. Informujte sa o bezpečnosti trasy priamo na chate.

Vyberiete sa zo smeru Turčianske Kľačany, Repištská dolina, Chata na Kľačianskej Magure, Suchý, Chata pod Suchým, Strečno, najprv po zelenej a pokračujete po červenej značke. Alebo príďte v opačnom smere. Celý okruh vám zaberie približne 7 hodín a očakávajte prevýšenie 1118 metrov.

 

Na Chatu pod Kľačianskou Magurou prídeme aj na bicykli

Trasa pre horské bicykle vedie po udržiavanej zvážnici, ktorou sa zásobuje chata. Pri výšľape po lesnej ceste si užijete nádherné výhľady na Turiec. Výstup potrvá približne 1,5 hodiny a zdolať treba 850 výškových metrov.

 

Ubytovanie

Ubytovanie je možné v 8 izbách, celkovo sa tam zmestí 30 osôb. Nocľaháreň je k dispozícii pre 7 osôb s vlastným spacákom. Nie je možné sa ubytovať so psom a ubytovanie odporúčame rezervovať vopred.

Pre aktuálny cenník navštívte oficiálnu webovú stránku chaty www.klacianskamagura.sk

Kde parkovať?

Parkovať môžete na hlavnom parkovisku na konci obce Turčianske Kľačany, na ktoré vás navedú smerové tabule.

Z vlaku vystúpte na stanici Vrútky – nákladná stanica. Autobus premáva do Turčianskych Kľačian, linka číslo 27 z Vrútok.

  Dĺžka: 4 km
  Čas: 2:30 h

  Stúpanie: 738 m

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Turčianske Kľačany
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

TURČIANSKE KĽAČANY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre