Vyhliadková veža Veľké Borové

 Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš

Nádhernú murovanú vežičku s drevenou strieškou a ochodzou nájdete na samom okraji podhorskej obce Veľké Borové, na hranici Liptova a Oravy. Hoci pôsobí historicky, v skutočnosti ide o  trafostanicu prestavanú v štýle tradičnej ľudovej architektúry. Z jej ochodze sa naskytajú krásne výhľady na okolité pohoria – Roháče, Skorušinské vrchy, Chočské vrchy i Oravskú pahorkatinu. Vo veži sa nachádza poľovnícka izba.

Na okraji lesa neďaleko vyhliadkovej veže rastie mohutná borovica lesná, ktorú v roku 2004 vyhlásili za Strom roka. Na južnom konci Veľkého Borového sa zas môžete napojiť na obľúbený náučný chodník Prosieckou a Kvačianskou dolinou s historickými drevenými vodnými mlynmi, kaskádmi, vodopádmi a krasovými útvarmi. V blízkosti sa nachádza aj druhá rozhľadňa na vrchole Súšava, kam sa dostanete asi za 50 minút. Samozrejme, v rámci časových možností, môžete navštíviť obidve.

Ako sa sem dostať?

Priamo z obce je rozhľadňa Veľké Borové dostupná peši asi za 30 minút po červenej turistickej značke.

Kde parkovať?

Parkovať môžete pri turistickom rozcestníku s názvom Veľké Borové – pri veži (červená turistická značka).

  Dĺžka: 1 km
  Čas: 0:30 h

  Stúpanie: 50 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Veľké borové, centrum obce
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

VEĽKÉ BOROVÉ

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre