Čutkovská dolina

 Žilinský kraj, okres Ružomberok

Doprajte si nerušenú nádhernú prechádzku v lone prírody na Liptove. Čutkovská dolina je ideálna pre turistiku, cyklistiku a najmä pre rodinné prechádzky. Nachádza sa v tichom horskom prostredí, neďaleko mesta Ružomberok.  Pokiaľ chcete spoznať aj jej vzdialené zákutia, napríklad tiesňavy a vodopády, prejdite sa po Náučnom chodníku – „Známa-neznáma“. V blízkosti Koliby u Dobrého pastiera je veľa atrakcii pre deti, neďaleko jazierko s rybami a množstvo rôznych preliezok a lavičiek.

V Čutkovskej doline vybudovali náučný chodník, ktorý vás prevedie jej najkrajšími miestami. Môžete sa zastaviť pri desiatich  informačných tabuliach a dozvedieť sa viac o prírodných zaujímavostiach. Je tu až 6 mostíkov ponad potok a odpočiniete si na drevenom posedení. Nájdete tu tiež ohniská na opekačku a pár studničiek s pitnou vodou. Čutkovská dolina je vhodná na rodinnú prechádzku alebo pre výlet s deťmi na celý deň.

Začiatok Čutkovskej doliny je pri kolibe

Väčšina návštevníkov pozná atrakcie, ktoré sa nachádzajú v okolí koliby. Nájdete tu minizoo, rybník s rybičkami, vodnú nádrž a tradičnú liptovskú drevenú kolibu U dobrého pastiera. Nesmie chýbať tradičná liptovská kuchyňa a domáce výrobky z miestnej pekárne.

Najkrajšie miesta Čutkovská dolina ukrýva až na jej konci, preto musíte byť trpezlivý a prísť až sem, nevzdajte to v polovici. Odporúčame prejsť trasu po celom náučnom chodníku, môžete si cestou odskočiť aj na unikátny Jelení vodopád. Vodopád má výšku 24 metrov. Je možné pokochať sa aj Jamišným vodopádom.

Najkrajším miestom je Tiesňava za dierou, nachádzajúca sa v nadmorskej výške až 850 metrov. Je skutočne dychberúca. Kaňon tiesňavy má dĺžku 68 metrov.

Parkovisko a doprava

Najbližšie veľké parkovisko sa nachádza neďaleko Koliby u Dobrého pastiera v Čutkovskej doline, približne 7 km od Ružomberka. Premávajú sem linky MHD zo železničnej stanice v Ružomberku. Celková dĺžka Čutkovskej doliny je 13 km.

Viac info: TU

  Dĺžka: 5 km
  Čas: 2:00 h

  Stúpanie: 278 m
  Klesanie: 20 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Koliba u Dobrého pastiera
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

RUŽOMBEROK

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto  


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre