Cyklokorytnička

 Žilinský kraj, okres Ružomberok

Milujete bicyklovanie a nádherné výhľady? Cyklokorytnička patrí medzi najvýznamnejšie cyklotrasy v okolí Ružomberka. Vedie po telese úzkorozchodnej železničky smerujúcej  z Ružomberka do Korytnice. Na cyklotrase sa určite cyklisti potešia príjemným zastávkam a zaujímavým miestam. Cyklotrasa sa začína na Šoltýsovej ulici v Ružomberku a končí v bývalých kúpeľoch Korytnica. Hoci boli zubom času a pôsobením počasia niektoré miesta cyklotrasy poškodené, dnes sú už opätovne vyasfaltované. Povrch cyklochodníka je opäť kvalitnejší, odporúčame horské, alebo trekingové bicykle.

Na cyklotrase sú aj niektoré nebezpečnejšie miesta, pretože križuje hlavnú cestu na Donovaly. Cyklokorytničku určite zvládnu aj deti, vybudovali tu niekoľko fotomiest, posedení a určite vás zlákajú aj odbočky k ďalším zaujímavým miestam. Z lokality Biely potok odbočíme na asfaltu do Skanzenu Vlkolínec, v obci Podsuchá zas prídeme ku Brankovskému vodopádu.

Cyklokorytnička prechádza cez krásne miesta Revúckej doliny a prechádza po trase Ružomberok, Biely Potok, Podsuchú, Liptovskú Osadu a končí v kúpeľoch Korytnica. Cestou sa môžete občerstviť v Jánošíkovej Kolibe alebo v Penzióne Svätopluk. Na začiatku Cyklokorytničky, pri stanici Zápalkáreň je požičovňa bicyklov a nabíjacia stanica pre elektrobicykle.

Ako sa sem dostanete?

Z Ružomberka prídeme  z hlavnej vlakovej stanice, do miestnej časti Zápalkáreň, kde sa nachádza začiatok Cyklokorytničky. Železničná a autobusová stanica v Ružomberku je vzdialená 4 km od začiatku cyklochodníka a stanice Zápalkáreň. Dĺžka celej trasy tam aj naspäť je približne 50 km a celú ju prejdete za približne 4 hodiny.

Verejná doprava a parkovanie

V letnej sezóne premáva z hlavnej stanice v Ružomberku do staničky Zápalkáreň historický vlak Korýtko. Parkovisko sa nachádza priamo pred bufetom, pred stanicou Zápalkáreň.

 

 

  Dĺžka: 25 km
  Čas: 2:00 h

  Stúpanie: 528 m
  Klesanie: 170 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Ružomberok, Šoltésová ulica - stanica Zápalkáreň
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

RUŽOMBEROK

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre