Jasná

 Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš

Každý lyžiar by aspoň raz mal skúsiť lyžovačku na kvalitne upravených zjazdovkách v najväčšej a najmodernejšej lyžiarskej aréne na Slovensku. Stredisko Jasná s výbornými podmienkami na zimné športy sa nachádza v pohorí Nízke Tatry a ponúka nekonečné možnosti aktivít a zábavy.  23 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 28 000 osôb za hodinu prepája severnú a južnú stranu Chopku. Stredisko ponúka viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Nekonečnými výhľadmi vás privíta panoramatická reštaurácia Rotunda s možnosťou ubytovať sa na Chopku vo výške 2 004 m n. m. Bohaté APRÈS SKI, svetové eventy, luxusné wellness & spa zariadenia, bary a skvelé music cluby, SKI-IN SKI-OUT ubytovanie priamo na zjazdovkách, to všetko ponúka TOP stredisko Jasná.

 

Zaujímavosť

Na konečnej stanici lanovky Funitel čaká na návštevníkov najvyššie položený Rum bar na Slovensku a tiež najvyššie položený hotel v strednej Európe – Rotunda.

 

Ako sa sem dostať?

Stredisko sa nachádza v Demänovskej doline priamo pod Chopkom, len 15 km južne od Liptovského Mikuláša.

 

Kde parkovať?

V Demänovskej doline sa nachádzajú viaceré záchytné parkoviská Jasná – Biela Púť, Záhradky, Lúčky, Pavčina Lehota. Autobusy premávajú do Jasnej z Liptovského Mikuláša, vystúpime na konečnej zastávke Demänovská dolina, Jasná.

V dňoch, kedy je návštevnosť strediska vysoká a sú zaplnené kapacity parkovacích miest pri nástupných miestach, spúšťa stredisko SHUTTLE BUS – transferová doprava do strediska.

Jazda shuttle busom začína na záchytnom parkovisku v Pavčinej Lehote a smeruje na všetky nástupné miesta lanoviek – Lúčky, Záhradky a Biela púť. Svoje auto zaparkujte na veľkokapacitnom záchytnom parkovisku, odkiaľ sa pohodlne vyveziete shuttle busom priamo do strediska.

Na Liptove premáva počas zimnej sezóny pravidelná bezplatná doprava SKI & AQUA BUS. Lyžiari a dovolenkári sa tak pohodlne zvezú na svahy, ale aj do akvaparkov. Skibus-y spájajú nasledovné strediská Jasná, Malinô Brdo, Tatralandia, Bešeňová, Kúpele Lúčky, Liptovský Mikuláš, Liptovský Ján a Ružomberok.


  Aktuálne počasie

DEMÄNOVSKÁ DOLINA

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre