Vyhliadková veža na Dubni

 Žilinský kraj, okres Žilina

Vyhliadková veža na Dubni stojí v nadmorskej výške 572 m n.m. a vypína sa nad obcou Teplička nad Váhom. Veža slúži ako turistická atrakcia a ponúka tak návštevníkom príjemné trávenie voľného času s rodinami a priateľmi. Poskytuje nezameniteľný výhľad na mesto a okolitú prírodu. Môžete si ho vychutnať z výšky 27,4 metra a to priamo z najvyššieho 10. podlažia tohto architektonického skvostu.

Veža je vyrobená z oceľovej konštrukcie, ktorá je obložená drevom. Pri jej vstupe je vytvorený krytý priestor s drevenou lavičkou pre posedenie a oddych návštevníkov. Dostatočná nadmorská výška (598 m n.m.) umožňuje skvelý výhľad na celú Žilinu a okolie.

Ako sa sem dostať?

K rozhľadni sa dá dostať dvoma trasami. My sme zvolili trasu po červenej turistickej trase, ktorá vedie z Budatína (1,7 km , 50 minút). Prístup je  možný aj zo Zádubnia. Kúsok od zastávky MHD Prípojná sa nachádza panelová cesta, na konci ktorej je zásobáreň vody. Nasleduje chôdza po lúke na vrch Dubňa a prechod cez les. Trasa zo Zádubnia trvá približne 40 minút (1,4 km).

Kde parkovať?

Odporúčame využiť parkovisko pri Budatínskom hrade.

  Dĺžka: 1,7 km
  Čas: 0:55 h

  Stúpanie: 233 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Hrad Budatín, parkovisko

  Aktuálne počasie

TEPLIČKA NAD VÁHOM WEATHER

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto  


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre