Kúpele Rajecké Teplice

 Žilinský kraj, okres Žilina

Kúpele Rajecké Teplice sa nachádzajú v lone prírody Malej Fatry a Strážovských vrchov. Známe sú nielen vďaka liečivej termálnej vode, ale aj malebnej prírode.

Prvá písomná zmienka o kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach pochádza zo 14. storočia. Dnes patria Slovenské liečebné kúpele v Rajeckých Tepliciach nielen medzi balneologické, ale aj klimatické kúpele.

Vychutnajte si relax v termálnej liečivej vode prospešnej pri liečení chorôb pohybového  ústrojenstva, zápalových ochoreniach, centrálneho nervového systému, nervovo-svalových degeneratívnych chorobách aj chorobách z povolania – ochoreniach kostí, kĺbov, svalov a šliach – a ktorá sa využíva v podobe celého radu liečebných procedúr. Čakajú na vás tiež pitné kúry, bahenné zábaly, veľký výber liečebných a relaxačných pobytov, vodný a saunový svet.

Ako sa sem dostať? 

Kúpele Rajecké Teplice sa nachádzajú približne 15 kilometrov južne od mesta Žilina. Z centra mesta Žiliny sa do Rajeckých Teplíc dostanete po hlavnej ceste smerom na Prievidzu.

Kde parkovať?

Pri všetkých kúpeľných zariadeniach v Rajeckých Tepliciach je dostupné neplatené, nestrážené parkovisko. Parkovisko pri hoteloch Aphrodite a Aphrodite Palace je strážené. V meste sa nachádzajú aj ďalšie parkoviska, napríklad pri kúpalisku. Väčšina z nich je spoplatnená.

 


  Aktuálne počasie

RAJECKÉ TEPLICE WEATHER

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:

 
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre