Rozhľadňa Terchovské srdce

 Žilinský kraj, okres Žilina

Už pri vstupe do Terchovej na vrchu Oblaz privíta rozhľadňa. Tá má svojim tvarom pripomínať šibenicu, ktorá presne na tomto mieste stála vo filme Jánošík. Autorom rozhľadne je známy umelec a ľudový architekt Alojz Mucha. K rozhľadni vedie náučný chodník, na ktorom sa dozviete zaujímavé informácie o Malej Fatre. Veľkou výhodou je rýchla a jednoduchá dostupnosť priamo z centra Terchovej, takže je ideálnym miestom na výlet pre celú rodinu. Rozhľadňa má 3 vyhliadkové terasy, z ktorých si môžete užiť výhľady na Malý a Veľký Rozsutec, Tiesňavy, Obšivánku a Sokolie. Cez úzky vstup do Vrátnej doliny zbadáte predovšetkým Poludňový grúň a časť Stien. Z rozhľadne je pekne viditeľný aj Mravečník a z neho pokračujúci hrebeň až smerom na Kováčku.

Pri rozhľadni je osadené veľké červené srdce, v ktorom sa môžete odfotiť s výhľadom na Vrátnu a Rozsutce. V lete pri rozhľadni funguje aj bufet, kde sa môžete občerstviť.

Ako sa sem dostať?

V blízkosti obchodu Lidl sa nachádza požiarna zbrojnica, v blízkosti ktorej začína turistický chodník k rozhľadni. Nasledujte zelenú značku a prídete do cieľa.

Kde parkovať?

Priamo pri nástupe na chodník je zopár miest na parkovanie. Auto môžete nechať aj na parkovisku pri Lidli.

 

  Dĺžka: 0,7 km
  Čas: 0:20 m

  Stúpanie: 86 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Parkovisko pod rozhľadňou, Terchová
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

TERCHOVÁ

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre