Veža Štiavnik

 Žilinský kraj, okres Bytča

Protipožiarna monitorovacia veža Štiavnik bola vybudovaná v roku 2017 ako súčasť protipožiarnej lesnej cesty z obce Štiavnik na Kasárne a stala sa tak najmladšou rozhľadňou v pohorí Javorníky. Veža sa nachádza necelé 3 km od rekreačnej oblasti Makov-Kasárne na slovenskej strane Javorníkov v nadmorskej výške 843 m n.m. K rozhľadni, ktorá je voľne prístupná pre turistov, vás dovedie zelená turistická značka. Stavba je vysoká 8,5 m. Na vyhliadkovú plošinu, kde turisti nájdu posedenie s lavičkou a stolom,  vedie 28 schodov.

Z veže sa môžete pokochať pohľadmi na vrchy Ustrigel, Kýčera, Široké, Suchý vrch a Hluché. Pri peknom počasí sa dá dovidieť až na  Súľovské vrchy a Lúčanskú Malú Fatru.

 

Ako sa sem dostať?

Štiavnik je obec na Slovensku v okrese Bytča. Nachádza sa v Javorníkoch, v údolí Štiavnického potoka, asi 12 km od Bytče. Prístup k veži je možný zo Štiavnika, z konečnej zastávky autobusu (Ráztoky) po zelenej turistickej značke (3,1 km, 1:15 h). K veži sa dá dostať aj kratšou trasou – z rekreačnej oblasti Makov-Kasárne vedie zelená turistická značka (2,5 km, 0:45 h).

 

Kde parkovať?

Na konečnej zastávke autobusu Štiavnik, Ráztoka je dostatok miesta na zaparkovanie auta na pár hodín. Ak vyrazíte z oblasti Makov-Kasárne, využite parkoviská pri ubytovacích zariadeniach.

  Dĺžka: 2,6 km
  Čas: 0:45 h

  Stúpanie: 29 m
  Klesanie: 153 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Makov- Kasárne
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

MAKOV

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Mohlo by Vás zaujímaťAverage:(average: 5 out of 5. Total: 2)

Plte na Váhu

 Horné Považie
7 km   0:50 h - 1:15 h
ľahká
náročnosť


Instagram

#zilinskyturistickykraj