Malý Kriváň

 Žilinský kraj, okres Žilina

Malá Fatra je skutočne impozantná. Lákajú vás vysokohorské túry? Malý Kriváň sľubuje zaručene peknú turistiku na hlavnom hrebeni, plnú krásnych zážitkov a pekných výhľadov. Malý Kriváň je hneď po Veľkom Kriváni druhý najvyšší v Malej Fatre. Z jeho vrchu uvidíte celé toto pohorie ako na dlani. Kochajte sa výhľadmi na obidva Rozsutce, Chleb, ale aj pohorie Choč.

Turistika nie je jednoduchá, určite si rezervujte celý deň. Čas ušetríte napríklad lanovkou do Snilovského sedla, odkiaľ budete pokračovať po hrebeni. Počas celého roka si so sebou zoberte teplé a nepremokavé oblečenie, keďže je tu často veterné a premenlivé počasie. V zimných mesiacoch je túra náročnejšia, pribaľte si mačky a paličky. Po Veľký Kriváň je trasa značená zimným tyčovým značením.

 

Ako sa sem dostať?

Vedie sem niekoľko turistických chodníkov, odporúčame tie najkrajšie. Najjednoduchšia je trasa z Vrátnej. Lanovkou sa vyvezieme na Snilovské sedlo. Odtiaľto pokračujeme hlavným hrebeňom Malej Fatry po červenej, cez Sedlo Bublen, Pekelník na Malý Kriváň.

Na Malý Kriváň prídeme tiež po hrebeni od Chaty pod Suchým. Vyrážame z Nezbudskej Lúčky a pokračujeme cez Podhradské, Chatu pod Suchým, Suchý, Biele Skaly a sedla Priehyb. Výstup trvá do 5 hodín, po modrej a od Chaty pod Suchým po červenej značke.

Z Krásňan sem prídeme po divokej  Doline Kúr cez  Sedlo Priehyb. Čas výstupu je do 4 hodín a kráčame po modrej, neskôr po červenej značke.

 

Kde parkovať?

Pohodlne zaparkujete na veľkom parkovisku pri Chate Vrátna, odtiaľto premáva lanovka na Snilovské sedlo. Prídete sem aj autobusom SAD zo Žiliny a Terchovej. Vystúpite na zastávke Vrátna výťah. V Doline Kúr parkujeme na konci asfaltovej cesty, priamo pred závorou na malom odstavnom parkovisku.

  Dĺžka: 7,2 km
  Čas: 4:00 h

  Stúpanie: 1150 m

NÁROČNOSŤ:  ťažká
ZAČIATOK:  Dolina Kúr, Krasňany
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

KRASŇANY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre

Mohlo by Vás zaujímaťAverage:(average: 5 out of 5. Total: 1)

Koliba pod Rozsutcom

 Horné Považie