Konzulárne dni v Lyone

[:sk]

Lyon, druhá najväčšia metropola Francúzska, sa radí k mestám s najväčším počtom konzulárnych zastúpení v Európe – 70 generálnych a honorárnych konzulátov z krajín z celého sveta pôsobí po boku miestnych orgánov, univerzít a podnikov v realizácii medzinárodnej politiky.

Jednou z ich najvýznamnejších akcií organizovaných v Lyone sú Konzulárne slávnosti, ktorých 25. ročník sa konal v dňoch 30.júna až 2. júla 2017. Počas jedného víkendu si tak obyvatelia a návštevníci mohli vychutnať malú cestu okolo sveta priamo v centre Lyonu na námestí Place Bellecour.

Na tomto podujatí reprezentovala Slovensko a Žilinský kraj aj krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj. Popri cestovnom ruchu sme predstavili aj UNESCO Ťažkú muziku z Terchovej. Žilinský kraj zaznamenal vo Francúzsku veľký úspech. Zaujal nielen obyvateľov Lyonu, ale i návštevníkov z viac ako 60 krajín sveta. Náš stánok navštívili viaceré delegácie na čele s viceprimátorom mesta Lyon, ktorému sme odovzdali symbolický dar nášho kraja.

[:]

Instagram

#zilinskyturistickykraj