Slanický ostrov umenia

 Žilinský kraj, okres Námestovo

Milovníkov umenia určite zaujme Slanický ostrov umenia nachádzajúci sa uprostred Oravskej priehrady, kam sa dá dostať loďou. Tvorba ľudových maliarov, rezbárov a kamenárov, ktorí bez školenia, len podľa odpozorovaných predlôh z bežného života, vytvárali nádherné umelecké diela, patrí do zbierky Oravskej galérie.

 

Zaujímavosť

Z piatich osád, ktoré navždy zmizli pod vodou priehrady v roku 1953, sa ako ostrov zachovalo iba návršie s barokovým kostolom a kalváriou z obce Slanica.

 

Ako sa sem dostať?

Na ostrov sa dostanete jedine loďou.  V Námestove, v časti Slanická Osada,  z prístavu č. 2 – Slanická Osada v letnej sezóne (máj – september)  premáva na ostrov loď OG Slanica. Vstupenku si kúpite priamo na lodi. V cene vstupenky je zahrnutá vyhliadková plavba loďou po Oravskej priehrade a vstup do expozícií na ostrove.

 

Kde parkovať?

Na blízkych parkoviskách v Slanickej Osade v okolí prístavu.


  Aktuálne počasie

NÁMESTOVO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre