Rozhľadňa na Špicáku

 Žilinský kraj, okres Žilina

Drevená rozhľadňa nad Strečnom ponúka krásne výhľady na Žilinskú kotlinu, hrebeň Malej Fatry, časť Kysuckej vrchoviny a Strážovské vrchy. Dostanete sa k nej po žltej turistickej trase. Veža sa zároveň nachádza na náučnom chodníku „Strečnianskym chotárom“.   Rozhľadňa sa môže pýšiť svojou originalitou, nakoľko z nej vidieť 4 okolité hrady, a to hrad Strečno, Starhrad, Budatínsky a Lietavsky hrad. Prechádzku na Špicák môžete spojiť aj s návštevou stredovekého hradu Strečno a jeho podhradia, kde je prístupná oddychová zóna so stredovekou dedinou Paseka.

Ako sa sem dostať?

Prístup je jednoduchý, ale strmý. Začiatok chodníka je na parkovisku pod hradom Strečno. Prídete sem po žltej značke a rátajte s dĺžkou výstupu približne 30 – 40 minút. Využiť môžete aj vlakovú dopravu do Nezbudskej Lúčky, odkiaľ sa dá prejsť na druhý breh do Strečna po lávke pre peších. Do obce Strečno sa dá dostať aj autobusom.

Kde parkovať?

Na verejnom záchytnom parkovisku pod hradom Strečno.

  Dĺžka: 1 km
  Čas: 0:40 m

  Stúpanie: 248 m

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Parkovisku pod hradom Strečno
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

STREČNO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre