IMTM Tel Aviv 2018

[:sk]V dňoch 6.-7.2. 2018 sa uskutočnil v Tel Avive 24. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu „International Mediterranean Tourism Market“ (IMTM 2018). Na najväčšom turistickom veľtrhu v Izraeli bol Žilinský turistický kraj po druhýkrát.

Izrael sa v príjazdových štatistikách Žilinského kraja posunul z druhej desiatky do prvej päťky, to znamená, že pred izraelskými návštevníkmi sa nachádzajú už len návštevníci zo susedných krajín (ČR, HU a PL) a Nemecka. Tieto čísla potvrdzujú, že v spolupráci s Izraelom v oblasti cestovného ruchu treba naďalej pokračovať.

Kým rokmi prevládali na Slovensku návštevy organizovaných skupín, v poslednom roku už výraznú časť tvorili individuálni turisti z Izraela. Záujem o kúpeľníctvo a židovské kultúrne pamiatky sa rozširuje o mestskú a horskú turistiku.

Za výrazným nárastom počtu izraelských turistov sú viaceré faktory (silný kurz izraelského šekelu, aktívna prezentácia SR v izraelských médiách a na veľtrhoch a pod.). Kľúčovým faktorom je však spustenie viacerých priamych letov na Slovensko. Z posledných dostupných štatistických údajov (1.-3. štvrťrok 2017) sme zaznamenali nárast izraelskej klientely v regiónoch Žilinského kraja o 74 %.

 

[:]

Instagram

#zilinskyturistickykraj