Chopok

 Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš

Milujete skutočné vysoké tatranské vrcholy? Pozývame do Nízkych Tatier na Chopok (2024 m n.m) Vďaka geografickej polohe patrí medzi najnavštevovanejšie turistické ciele na Slovensku. Lanovka z Jasnej sem premáva celoročne. Druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier ponúka skutočne nádherné výhľady a za priaznivého slnečného počasia. A tie ponúkajú pastvu pre oči, dovidíme na Vysoké Tatry, Chočské vrchy, Veporské a aj Stolické vrchy. Pri dobrej viditeľnosti uvidíme v diaľke aj Oravské Beskydy, Babiu horu, Krivánsku časť Malej Fatry a dokonca aj Vtáčnik. Chopok nemusí byť cieľ vašej túry, po hrebeňovke odporúčame pokračovať napríklad na Ďumbier, alebo Štefánikovu chatu.

Ako sa sem dostať?

Zo severnej strany vyrážame z Demänovskej doliny, pri Mikulášskej chate. Nasleduje trasa Jasná, Biela púť – Pod Orlou skalou – Luková –  Chopok. Čas výstupu je cca 3 hod a prevýšenie 908 m, sledujeme modrú značku.

Na Chopok z južnej strany vyrážame po trase Trangoška – Srdiečko – Kosodrevina – Odbočka na Chopok – Chopok. Čas výstupu je približne rovnaký, cca do 3 hod a prevýšenie 857 m. ideme po žltej značke.

Občerstvíme sa priamo na vrchole v reštaurácii Rotunda, alebo neďaleko Chopku na Kamennej chate.

Chcete ušetriť sily a čas. Vyberte sa na Chopok lanovkou, ktorá premáva celoročne z Jasnej. V prevádzke je celoročne a na lístku ušetríte, keď nakúpite včas online, alebo cez samoobslužný terminál v stredisku. V pokladni sú lístky najdrahšie.

Kde parkovať?

V Demänovskej doline sa nachádza priestranné verejné parkovisko Jasná – Biela Púť. Autobusy premávajú do Jasnej z Liptovského Mikuláša, vystúpime na konečnej zastávke Demänovská dolina, Jasná.

  Dĺžka: 5,5 km
  Čas: 3:00 h

  Stúpanie: 905 m

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Mikulášska chata, Demänovská dolina
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

DEMÄNOVSKÁ DOLINA

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:


Instagram

#zilinskyturistickykraj