Autor Foto: 


(Slovenčina) Svederník
49.275275,18.655594

(Slovenčina) Rozhľadňa na Svederníckom vrchu

Leider ist der Eintrag nur auf Slowakisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Na vrchol 10 metrovej veže vedie 27 schodov, nachádza sa vo výške 550 m.n.m. Má tvar kráža a naskytne sa vám z nej výhľad na Žilinu, Martinské hole, Malú Fatru, Súľovské vrchy a mnohé ďalšie. Cesta k rozhľadni vedie lesom a je dobre značená.

Rozhľadňa na Svederníckom vrchu (551 m n. m.) sa nachádza pri obci Svederník je trojpodlažná drevená stavba v tvare jednoramenného kríža. Náročné práce na výstavbe začali v roku 2013 a ukončené boli v roku 2016. kedy bola slávnostne otvorená 25. 6. 2016. Z rozhľadne je nádherný výhľad na Javorníky, Malú Fatru, Súľovské skaly, Žilinskú a Bytčiansku kotlinu, ako aj na rieku Váh a Hričovskú priehradu. K rozhľadni sa dostaneme od Kaplnky sv. Štefana v centre starej časti obce, odkiaľ sú umiestnené smerové tabuľky. V lesnom poraste sú na stromoch aj orientačné značky a malé smerové tabuľky. Výstup nie je náročný, pre menej zdatných turistov trvá asi 60 minút.#zilinskyturistickykraj