autor fotky: +421 948 527 957
info@oravakafe.sk
www.oravakafe.sk
49.3751046,19.340129

Otvorené

Január – December
Pondelok Zatvorené
Utorok – Piatok 09:00 – 18:00
Sobota Zatvorené
Nedeľa 13:30 – 18:00

Múzeum OravaKafe

Expozícia Oravakafe, v útulnom domčeku, rozpráva príbeh kávovníkového zrnka od svojho počiatku až po lahodný koniec. Z vonku nenápadný, z vnútra sofistikovaný. Interiér domčeka zdobí najväčšia mozaika z kávovníkových zŕn a dojmy dotvárajú exponáty vystavené v jeho priestoroch. Zbierka exponátov Oravakafe je slovenským rekordom a je ocenená Certifikátom za najväčšiu zbierku. V tejto zbierke nájdete staré mlynčeky, kávovary, hrnčeky… Avšak, dominantou Oravakafe je mozaika, ktorá je najväčšou na svete. Doposiaľ získala Certifikát zo Slovenska, ale plánuje sa zapísať aj do svetovej Guinnessovej knihy rekordov.

Jedinečná zbierka sa neustále rozrastá o nové kúsky. Ak sa chcete aj vy stáť neodmysliteľnou súčasťou expozície Oravakafe, prispejte nám do zbierky, tým, že svoj exponát, poprípade exponáty, pošlete do jedinečného oravského domčeku Múzea Oravakafe. Potešíte nie len nás, ale najmä návštevníkov, ktorí sa tu ponárajú do sveta kávy.

Na stenách Oravakafe sú nalepené 4 milióny kávovníkových zŕn, čo predstavuje okolo 400 kg kávy z ktorej by sa dalo pripraviť viac ako 60 000 šálok lahodného nápoja.


Fotogaléria#zilinskyturistickykraj