autor fotky: 


Kúpele Lúčky, 034 82 Lúčky 530
+421 44 437 53 28, +421 918 807 714
spa@kupele-lucky.sk
www.kupele-lucky.sk www.kurortlucki.ru
49.135039, 19.397643

Kúpele Lúčky

Je to jedno z najstarších stredísk na Slovensku, ktoré sa nachádza na hranici horských oblastí Oravy a Liptova v obci Lúčky na severe Slovenska. Stredisko ponúka komplexnú liečbu chorôb žien, tráviacich porúch, rakoviny, chorôb nervového systému a pohybového ústrojenstva. Vďaka miernemu horskému podnebiu v kombinácii s čistým horským vzduchom sa v Lúčky úspešne liečia choroby dýchacích ciest. Veľa pozornosti sa venuje problému osteoporózy , zloženie minerálnej vody s vysokým obsahom vápnika prispieva k prevencii a liečbe tohto ochorenia. Rozhodujúcim faktorom komplexnej kúpeľnej liečby je termálna minerálna voda z kúpeľného prameňa Valentina s teplotou 32 ° C a termálna voda z prameňa HGL-3 s teplotou 37 ° C, ktorá sa v prírodnej podobe používa v bazénoch a vo všetkých jednotlivých vaniach.

V stredisku sa nachádza množstvo diagnostických, wellness, liečebných a kozmetických procedúr.

Okrem liečivej vody nájdete mnoho ďalších účinných spôsobov liečenia:

masáže (klasická, podvodná, reflexná, medová, bambusová, víchrica, masáž sopečnými kameňmi); lymfatická drenáž – manuálna a hardvérová; ošetrenie rašelinou, parafínom; lekárska gymnastika; elektroterapia; svetelná terapia

Kozmetické procedúry s francúzskou germánskou kozmetikou. Stredisko je vhodné pre všetky vekové kategórie.

V Lúčkach sa nachádza Aqua Vital park, ktorý funguje po celý rok. Návštevnícky park má vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 ° C s rôznymi atrakciami a vonkajší  s posedením s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 ° C.

K dispozícii je tiež vnútorný minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 ° C a 35 ° C. Vitálny svet sáun je priamo spojený s bazénmi.

V životnom svete sú hosťom k dispozícii: fínska sauna, mentolská sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha, dažďová sprcha.

V okolí strediska je veľa príležitostí na outdoorové aktivity. V blízkosti strediska sa nachádza obľúbené zimné rekreačné stredisko Jasná (Nízke Tatry), ktoré je považované za jedno z najlepších lyžiarskych stredísk nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Vďaka dobrej dostupnosti lyžiarskych stredísk z Luceku môžete lyžovať kombináciou lyžovania s relaxáciou v termálnom kúpalisku. Kto by sa po lyžiarskom zaťažení nechcel ponoriť do horúcej liečivej vody miestnych zdrojov a zároveň si vychutnať výhľad na krásnu prírodu severného Slovenska?

Vedeli ste, že... ?

Na pitie je vhodná aj minerálna voda z prameňov, ktorá sa používa vo všetkých bazénoch aj v samostatných kúpeľoch.

Fotogaléria#zilinskyturistickykraj