Zažite Žilinský kraj s novou mobilnou aplikáciou North Slovakia

[:sk]Atraktívne lokality, podujatia a trasy pre turistiku v Žilinskom kraji odteraz nájdete na jednom mieste. Vďaka mobilnej aplikácii NORTH SLOVAKIA sa môžu zahraniční i domáci turisti vydať za novými dobrodružstvami v regiónoch Oravy, Liptova, Malej Fatry, Kysúc, Rajeckej doliny či Turca.

Mobilná aplikácia bola realizovaná v spolupráci s členskými oblastnými organizáciami. Jej cieľom je uľahčiť najmä turistom v danom regióne získať poznatky o určitej lokalite a dostať do povedomia atrakcie či iné možnosti trávenia voľného času. Zahŕňa známe, i menej známe prírodné krásy a iné indoorové a outdoorové aktivity.

Nech turistu lákajú k návšteve Žilinského kraja prírodné úkazy, relax v aquaparkoch a kúpeľoch, či adrenalínové zážitky, aplikácia NORTH SLOVAKIA ho spoľahlivo informuje o presnej polohe či dostupnosti miesta. Presné súradnice, otváracie hodiny, či fotografie z daného miesta mu pomôžu v rozhodovaní, ako bude tráviť svoj voľný čas v Žilinskom kraji. Veľkou výhodou aplikácie je, že berie do úvahy aktuálnu polohu používateľa, na základe ktorej zobrazí miesta s najbližšou vzdialenosťou.

Uvedomujúc si základné potreby turistu pri návšteve Žilinského kraja tvorí značnú časť aplikácie kategória ubytovacie a gastronomické zariadenia. Tu môže turista nájsť nocľah podľa svojich preferencií. Na výber sú penzióny, chaty, priváty či hotely s wellness, reštauračným či športovým vybavením. Nechýbajú ani kontaktné informácie, vďaka ktorým sa stáva rezervovanie ubytovania ešte jednoduchším.

Pre lepší zážitok z dovolenky sa prihliada aj na turistov, ktorí preferujú aktívny oddych. Turistické trasy, cyklistické trasy, trasy pre bežky a náučné chodníky čakajú na používateľa s chuťou objavovať pod kategóriou „Trasy“. Graficky prepracované značené trasy ho navedú po mape ku želanému cieľu. Táto funkcia má potenciál stať sa výborným spoločníkom pre tých, ktorý sa chystajú zažiť krásy Žilinského kraja na kolesách bicykla alebo v turistických topánkach.

Názov NORTH SLOVAKIA napovedá, že aby aplikácia bola ľahko používateľná aj pre zahraničných turistov, prispôsobuje sa im i po lingvistickej stránke. Pravidelná aktualizácia bude zahŕňať nielen pridávanie ďalších zaujímavých miest, ale aj postupný preklad do anglického jazyka.

Jej internetovú verziu, ktorá obsahuje rovnocenné údaje ako samotná aplikácia nájdete na stránke www.northslovakia.com. Aplikácia NORTH SLOVAKIA je dostupná pre systémy Android a iOS.

Vízia Žilinského turistického kraja „Dobre vedieť, lepšie vidieť“ hovorí jasnou rečou. Aplikácia NORTH SLOVAKIA pozýva každého hlbšie spoznať Žilinský kraj, čím buduje svoj potenciál o transformáciu tejto myšlienky na „Dobre vidieť, lepšie zažiť“.

[:]

Instagram

#zilinskyturistickykraj