Dračie dni na Budatínskom hrade

Zažite rozprávkové leto s dráčikom Arnoštom na Budatínskom hrade!

Zabavte sa pri originálnej rozprávke, získajte čarovné zaklínadlo a pomôžte rozprávkovým hrdinom zachrániť dračie kráľovstvo! Rodinný festival Dračie dni prináša  20. júla 2024 na Budatínsky hrad bohatý program, ktorý nebude iba na pozeranie.

Leto je v dračom kráľovstve časom slávností. Tentokrát to bude oslava narodenín nášho dráčika Arnošta! Ten sa už teraz nevie dočkať, na hrade sliedi po darčekoch a všetkých sa vypytuje všetečné otázky. Keďže kráľ Marko sa chystá oznámiť veľké novinky, plánovanie oslavy musia zvládnuť radca Maximilián s princom Markusom.

No ako to už v rozprávkach býva, perfektne pripravená udalosť sa zmení na šarádu, keď princ z ničoho nič ostane celkom popletený! Je za tým náhoda, či nebodaj ďalšia kliatba bosorky Holeny? Zatiaľ čo sa princezná Ivalka a celá kráľovská rodina starostia o princa, Arnošt je smutný, že sa mu nikto nevenuje.

A preto je potrebná pomoc všetkých detí! Aby sa princ rozpamätal, kým skutočne je. Aby sa dráčika podarilo rozveseliť. Aby sme si dobrodružstvami pripomenuli, že ani pre povinnosti neradno zabúdať na svojich najbližších.

Staňte sa aktívnou súčasťou príbehu. Počas rozprávky na vás čaká päť kráľovských komnát s hravými úlohami a aktivitami. Ich splnením získate čarovné zaklínadlo, pomocou ktorého pomôžete hrdinom rozuzliť príbeh a zachrániť tak kráľovstvo. Každé z detí, ktoré prídu na pomoc, dostane Rád dračieho kráľovstva!

Informácie o podujatí: www.draciedni.sk

 

Instagram

#zilinskyturistickykraj