Na stiahnutie + videá

Logo & Design manuál

Na stiahnutie: logá (ZIP) / Design manuál (PDF)

360° videomapa

360° výhľady zo Žilinského kraja

Objavte krásy Žilinského kraja cez virtuálnu prehliadku. Majestátne vrcholy, krásne hrady, vodné plochy, horské plesá, múzeá v prírode  a ďalšie krásne miesta zo Žilinského kraja zachytené na 360° videu. Pomocou myši alebo pohybom smartfónu sa môžete pozrieť do všetkých smerov a užiť si výhľady tak, ako by ste si ich užívali priamo na mieste. Financované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Video: Malá Fatra región

Západné Tatry – Roháče z neba

V spolupráci so Slovensko z neba vám prinášame exkluzívnu 360° videomapu zo Západných Tatier – Roháčov.  Objavte, navštívte a zažite majestátne končiare hrebeňovky, plesá, či horské chaty z vtáčej perspektívy a získajte tak iný pohľad na známe, či menej známe lokality v Západných Tatrách.

Pomocou myši alebo pohybom smartfónu sa môžete pozrieť do všetkých smerov a užiť si výhľady tak, ako by ste si ich užívali priamo na palube lietadla.                              

Financované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Video: Západné Tatry – Roháče z neba

Krivánska Malá Fatra z neba

V spolupráci so Slovensko z neba vám prinášame exkluzívnu 360° videomapu z Krivánskej Malej Fatry.  Objavte, navštívte a zažite malofatranskú hrebeňovku z vtáčej perspektívy a získajte tak iný pohľad na známe, či menej známe lokality v okolí Žiliny, Terchovej a z pohoria Malá Fatra.  

Pomocou myši alebo pohybom smartfónu sa môžete pozrieť do všetkých smerov a užiť si výhľady tak, ako by ste si ich užívali priamo na palube lietadla.                              

Financované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Video: Krivánska Malá Fatra z neba

Demänovská dolina

V spolupráci so Slovensko z neba vám prinášame exkluzívnu 360° videomapu z Nízkych Tatier – Jasnej.  Objavte, navštívte a zažite obľúbenú Jasnú z vtáčej perspektívy a získajte tak iný pohľad na známe, či menej známe lokality v okolí Liptovského Mikuláša a Demänovskej doliny. 

Pomocou myši alebo pohybom smartfónu sa môžete pozrieť do všetkých smerov a užiť si výhľady tak, ako by ste si ich užívali priamo na palube lietadla.                              

Financované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Video: Demänovská dolina z neba

Podcasty

Objavte nové anglické podcastové série, ktoré vznikli v spolupráci The Slovak Spectator a Žilinského turistického kraja z regiónov Turiec, Liptov, Kysuce, Orava a Horné Považie. Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Orava

Tipy na návštevu Oravy od Vladimíra Klocoka z Kubínskej hole a dobrovoľníčky z Gruzínska Tamari Mikatsadze pôsobiacej v Dolnom Kubíne.

Rajecká dolina

Rajecké Teplice, Rajecká Lesná, Čičmany a okolie – Rajecká dolina prostredníctvom odporúčaní  Francúza Jeana Gateau, ktorý žije v Rajeckých Tepliciach už 12 rokov a Juraja Kudjaka z Čičmian.

Malá Fatra

Žilina a okolie, Strečno, Terchová prostredníctvom odporúčaní Angličana Davida Cartwrighta, ktorý pracuje v žilinskej Novej Synagóge a Róberta Hlaváča z Terchovej.

Turiec

Objavte Slovenské Toskánsko v regióne Turiec, ktorý je známy svojimi horami, dolinami minerálnymi a termálnymi prameňmi a kultúrnym dedičstvom prostredníctvom pozvánky od Stanislavy Maťugovej, ktorá študovala v zahraničí a založila na Turci CK Objavuj Turiec  a pána Scotta Stonhama z Anglicka

Liptov

Prázdninový raj – Liptov –  prostredníctvom pozvania k prežitiu najrôznejších dobrodružstiev v regióne od  pána Gerdi Vanfleterena, belgičana  žijúceho v Malatinách na Liptove – Sojka Resort

Kysuce

Objavte neprebádané Kysuce – región osád i cez odporúčania pani Mirky Petríkovej, spoluzakladateľky občianskeho združenia  KERIC v Čadci  a dobrovoľníkov  Pedro Viola De Abreu z Portugalska a Avuzwa Ngubo z  Južnej Afriky

Cyklopotulky

Žilinský cyklo(k)raj - Rajecká dolina

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Žilinský cyklo(k)raj - Turiec

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Žilinský cyklo(k)raj - Kysuce kraj osád

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Tipy na jednodňovky

Kysuce

TRASA: Horský hotel Husárik, Čadca, požičovňa elektorbicyklov – prechod k blízkym osadám – rozhľadňa na Marťakovom kopci nad osadou Petránky- Hotel Marlene, Oščadnica – zábava v Snowparadise Veľká Rača

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Orava

TRASA: Turistika v Roháčoch- Roháčsky vodopád – Roháčske plesá – Koliba Josu – Múzeum oravskej dediny –– Wellness v Resorte Oravský Háj

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Turiec

TRASA: Teplické serpentíny, Turčianska Štiavnička – vyhliadka Katova skala – mesto Martin – Múzeum slovenskej dediny v Martine –– Hrad Sklabiňa

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Liptov

TRASA: Horský hotel Mních, Bobrovecká dolina, požičovňa elektobicyklov – Poľovnícky vodopád – Chata pod Náružím – Salaš Pastierska – mesto Liptovský Mikuláš – Liptovská Mara

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Rajecká dolina

TRASA: Zbyňovský budzogáň – Farma Prístavky – Lietavský hrad – Kúpele  Rajecké Teplice

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Terchová a okolie

TRASA: Turistika cez Jánošíkove diery – koliba Podžiar – osada Štefanová, požičovňa kolobežiek – rozhľadňa Terchovské srdce – vyhliadková jazda Terchovským vláčikom – Jánošíkova koliba

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Žilina a okolie

TRASA: Turistika na Súľovské skaly – Hrad Budatín – centrum mesta Žilina, Burianova veža –Vodné dielo Žilina

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Letné videá

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 1

Objav poklady Oravského hradu, umenie staviteľských majstrov v Múzeu oravskej dediny v Zuberci a nádherné scenérie Západných Tatier – Roháčov. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 2

Objav Skanzen Vychylovka na Kysuciach, navštív nádherné Vodné mlyny Oblazy učupené v liptovskej prírode a zaži dobrodružstvo a zábavu v Tatralandii. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 3

Objav Liptovskú Maru, navštív Slovenský orloj v Starej Bystrici a zaži atmosféru Hradu Budatín. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 4

Objav krásu Šútovského vodopádu na Turci, podzemné chodby Demänovskej jaskyne slobody na Liptove, navštív Roháčske plesá na Orave a UNESCO pamiatku Vlkolínec. Zaži atmosféru najväčšieho folklórneho festivalu Východná, objav „perníkové“ chalúpky v Čičmanoch, či Slovenský orloj v Starej Bystrici. Navštív Budatínsky hrad a oddýchni si v krásnom parku, prejdi sa po obľúbenej cyklotrase na Vodnom diele v Žiline a objav umenie staviteľských majstrov v Múzeu oravskej dediny v Zuberci či na Oravskom hrade. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 5

Objav krásu Šútovského vodopádu na Turci, podzemné chodby Demänovskej jaskyne slobody na Liptove a poklady Oravského hradu. Zaži oddych na Liptovskej Mare, prejdi sa po Skanzene Vychylovka a odvez sa historickou železnicou. Objav, ako žili naši predkovia v minulosti v Múzeu oravskej dediny v Zuberci. Navštív nádherné Vodné mlyny Oblazy učupené v Kvačianskej doline na Liptove, pozri si odbíjanie Slovenského orloja v Starej Bystrici, prebehni sa po Budatínskom parku a objav drotársku expozíciu v Budatínskom hrade. Prevetraj sa na Vodnom diele v Žiline, vybehni na Roháčske plesá na Orave, zaži atmosféru najväčšieho folklórneho festivalu Východná. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Zimné videá

Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 1

Objav čičmianske domčeky s ornamentami, ktoré pod snehom vyzerajú ako medovníkové chalúpky. Prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále. Zalyžuj si na upravených svahoch lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica na Kysuciach a vyskúšaj najdlhšiu bobovú dráhu. Nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 2

Objav poklady Oravského hradu v zime, zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci a prejdi sa po zasneženom hrebeni Malej Fatry. To je Žilinský turistický kraj.

Video: Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 3

Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách, vyskúšaj pocit voľného pádu v Hurricane Factory a dopraj si oddych vo Vodnom parku Bešeňová. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 4

Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách, objav čičmianske domčeky s ornamentami, nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Objav poklady Oravského hradu v zime, prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále, zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci. Vyskúšaj pocit voľného pádu v Hurricane Factory a dopraj si oddych vo Vodnom parku Bešeňová. Zalyžuj si na upravených svahoch lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica na Kysuciach a vyskúšaj najdlhšiu bobovú dráhu. Dobi baterky na zasneženom hrebeni Malej Fatry. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 5

Zalyžuj si na upravených svahoch lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica na Kysuciach a vyskúšaj najdlhšiu bobovú dráhu. Dopraj si oddych vo Vodnom parku Bešeňová. Objav čičmianske domčeky s ornamentami, ktoré pod snehom vyzerajú ako medovníkové chalúpky. Objav poklady Oravského hradu v zime. Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách. Nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále. Zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci. Vyskúšaj pocit voľného pádu v Hurricane Factory. Prejdi sa po zasneženom hrebeni Malej Fatry. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

MIX

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO A ZIMA

Zaži atmosféru najväčšieho folklórneho festivalu Východná a objav podzemné chodby Demänovskej jaskyne slobody na Liptove. Navštív Súľovské skaly a obzri si bizarné skalné útvary. Zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci. Objav Liptovskú Maru a zabav sa adrenalínovými atrakciami. Prejdi sa po Skanzene Vychylovka a odvez sa historickou železnicou. Objav poklady Oravského hradu a Múzea oravskej dediny v Zuberci. Pozri si odbíjanie Slovenského orloja v Starej Bystrici, prebehni sa po Budatínskom parku a objav drotársku expozíciu v Budatínskom hrade. Prevetraj sa na Vodnom diele v Žiline. Navštív nádherné Vodné mlyny Oblazy učupené v Kvačianskej doline na Liptove. Vybehni na Roháčske plesá na Orave, či objav zákutia UNESCO pamiatky Vlkolínec. Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách. Zdolaj hrebeňovku Malej Fatry a nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Objav krásu Šútovského vodopádu na Turci, prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále. Zaži dobrodružstvo a zábavu v Tatralandii.
Obdivuj „perníkové“ chalúpky v Čičmanoch. Pozri sa na Žilinu z výšky rozhľadne Dubeň. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
Zobraziť / Stiahnuť

Scroll to Top