(Slovenčina) Konzulárne dni v Lyone

Leider ist der Eintrag nur auf Slowakisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Lyon, druhá najväčšia metropola Francúzska, sa radí k mestám s najväčším počtom konzulárnych zastúpení v Európe – 70 generálnych a honorárnych konzulátov z krajín z celého sveta pôsobí po boku miestnych orgánov, univerzít a podnikov v realizácii medzinárodnej politiky.

Jednou z ich najvýznamnejších akcií organizovaných v Lyone sú Konzulárne slávnosti, ktorých 25. ročník sa konal v dňoch 30.júna až 2. júla 2017. Počas jedného víkendu si tak obyvatelia a návštevníci mohli vychutnať malú cestu okolo sveta priamo v centre Lyonu na námestí Place Bellecour.

Na tomto podujatí reprezentovala Slovensko a Žilinský kraj aj krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj. Popri cestovnom ruchu sme predstavili aj UNESCO Ťažkú muziku z Terchovej. Žilinský kraj zaznamenal vo Francúzsku veľký úspech. Zaujal nielen obyvateľov Lyonu, ale i návštevníkov z viac ako 60 krajín sveta. Náš stánok navštívili viaceré delegácie na čele s viceprimátorom mesta Lyon, ktorému sme odovzdali symbolický dar nášho kraja.#zilinskyturistickykraj


Žilinský turistický kraj