Jasenská dolina

 Žilinský kraj, okres Martin

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina sa nachádza na turčianskej strane Veľkej Fatry v nadmorskej výške 540 – 770 m n. m. Zjazdovky ľahkej a strednej náročnosti sú vhodné pre rodiny s deťmi, začiatočníkov, ale i náročnejších lyžiarov. Lyžiarske svahy sú denne upravované, osvetlené a technicky zasnežované. Stredisko sa rozdeľuje na dve časti – Kašová a Lehota. Kašová je situovaná v dolnej časti Jasenskej doliny, svahy sú upravované a umelo zasnežované. Zjazdovky sú vhodné pre začiatočníkov, ale aj pokročilých lyžiarov. Nachádza sa tu štvorsedačková lanovka. Lehota je vhodná pre pokročilých lyžiarov, lyžuje sa tu výhradne na prírodnom snehu. Pre lyžiarov je k dispozícii vlek.

V stredisku Jasenská dolina sa nachádzajú aj 3 trate vhodné na bežecké lyžovanie s dĺžkou 7 km, pričom značené trate majú dĺžku 3 km. Pre nelyžiarov je k dispozícii snowtubingová dráha.

 

Ako sa sem dostať?

Lyžiarske stredisko sa nachádza iba 12 km od Martina a 2,5 km od obce Belá – Dulice v Jasenskej doline. Prístup z obcí Belá – Dulice alebo Turčianske Jaseno.

 

Kde parkovať?

Stredisko má k dispozícii parkovisko priamo pri vlekoch.


  Aktuálne počasie

BELÁ-DULICE

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto  


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre