Ferrata Horskej záchrannej služby Martinské hole

 Žilinský kraj, okres Martin

V roku 2013 sa Martinské hole zaradili do zoznamu hôr, kde sa dá na výstup použiť zaistený turistický chodník. Ferrata, ktorú vybudovali horskí záchranári, patrí k top atrakciám Turca a má dve varianty obtiažnosti výstupu. Odporúča sa použitie ferratového setu. Počas trasy je možné obdivovať kaňon Pivovarský potok ako i vodné kaskády. Ferrata je otvorená celoročne s výnimkou dvoch uzáver a to konkrétne v dátumoch 15.4.-31.5. a 15.9.-31.10. Zažite adrenalín počas výstupu ferratovým chodníkom na Martinské hole a využite kolobežky na rýchlejší zjazd naspäť. (odporúčame pre deti nad 10 rokov)

Zaujímavosť

Na trase sa nachádzajú dva lanové mostíky ponad potok. Vďaka nim prekonáte roklinu tam aj späť a zažijete neopakovateľné adrenalínové dobrodružstvo.

Ako sa sem dostať?

K ferrate HZS sa dostanete z Martina od konečnej zastávky autobusu MHD na Stráňach popri Pivovarskom potoku na Martinské hole.

Kde parkovať?

Pri konečnej zastávke autobusu Martin – miestna časť Stráne nájdete parkovisko bez poplatku.

Kde požičať ferratový set a kolobežky?

Ferratový set sa dá požičať 50m nad konečnou zastávkou autobusu Martin – miestna časť Stráne v požičovni  FATRA SKI. Požičovňu terénnych kolobežiek FATRA SKI na Martinských holiach nájdete v blízkosti apartmánového domu Ponorka.

  Dĺžka: 5km
  Čas: 3h

  Stúpanie: 787m
  Klesanie: 19m

NÁROČNOSŤ:  ťažká
ZAČIATOK:  konečnou zastávkou autobusu Martin – miestna časť Stráne
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

MARTIN WEATHER

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:


Instagram

#zilinskyturistickykraj