Chata pod Borišovom

 Žilinský kraj, okres Martin

Poďte na výlet do Veľkej Fatry, priamo pod vrchmi Ploská a Borišov sa nachádza horská Chata pod Borišovom. Celoročne si tu doprajete pochutiny z domácej kuchyne a ponúkajú tiež ubytovanie.

Prídete sem po turistickom chodníku z Necpalskej doliny, alebo z obce Vyšné Revúce. Nachádza sa priamo na turistickej hrebeňovke Veľkej Fatry, takže ak už prichádzate z Krížnej, Ostredka a v putovaní pokračujte ďalej, je ideálnym miestom na prespanie.

Dlhodobo je v tejto lokalite problém s mobilným signálom, ktorý väčšinou „chytíte“ nad chatou pri výstupe na Borišov. Už tradíciou sú na Borišove pohodové večery pri sviečke, alebo petrolejke.

 

Ako sa ubytovať na Chate pod Borišovom?

Pre nocľah je k dispozícii 20 lôžok v 4 izbách, ktoré sa nachádzajú v podkroví chaty. Rezerváciu ubytovania odporúčame dostatočne dopredu na čísle 0903 170 931, alebo mailom chatapodborisovom@gmail.com. Počkajte na spätné potvrdenie.

 

Turistické trasy na Chatu pod Borišovom

Z liptovskej strany vyrážame na túru od Chaty Horec v obci Vyšná Revúca. Pokračujeme cez Sedlo Ploskej, prejdeme cez Ploskú a finišujeme na chate. Veľmi obľúbená trasa, väčšinou po krásnych lúkach, kde môžete stretnúť aj ovečky. Najprv sledujeme žltú a z Ploskej červenú značku. Výstup trvá asi 2:30 hod.

Z Turca sem prídeme cez Necpalskú dolinu, kde sa kedysi dalo prísť aj autom na základe povolenia. V súčasnosti tu pribudla nová rampa, preto je tento prístup v súčasnosti obmedzený. V prípade, že pôjdete pešo z Necpal cez dolinu, výstup zaberie cca 4 hod., sledujeme modrú značku.

Po výdatnom obede si odskočte ešte na Borišov. Navedie sem žltá značka, výstup hore trvá asi 45 minút.

 

Verejná doprava a parkovanie

V obci Vyšná Revúca je malé parkovisko pri Jednote a pri ceste nad Chatou Horec. Autobusom prídeme z Ružomberka a vystúpime na konečnej Vyšná Revúca, Jednota.

  Dĺžka: 7,3 km
  Čas: 3:00 h

  Stúpanie: 850 m

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Vyšné Revúce, Chata Horec
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

LIPTOVSKÉ REVÚCE

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre