Roháče – Spálená

 Žilinský kraj, okres Tvrdošín

Lyžiarske stredisko Roháče – Spálená sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier – Roháčov len 10 km od Zuberca. Poskytuje vhodné podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kvôli výhodnej polohe si stredisko dokáže udržať sneh počať celej zimy, a preto otvára sezónu medzi prvými strediskami a zatvára lyžiarsku sezónu medzi poslednými (december – apríl). Celková dĺžka zjazdoviek je 5,7 km. V stredisku sa nachádzajú 2 okruhy na bežecké lyžovanie v celkovej dĺžke 11,3 km. Návštevníci majú k dispozícii 6-sedačkovú a 4-sedačkovú lanovku a tri vleky. Nájdete tu tiež servis a požičovňu lyží, reštauráciu a bufety s vonkajšími terasami. Pre náročných je k dispozícii alpinistická free zóna a novovybudovaný snowpark.

 

Ako sa sem dostať?

Zo Zuberca sa vydajte na Brestovú, prejdite okolo Múzea oravskej dediny a pokračujte ďalej na Zverovku. Značky vás dovedú priamo na parkovisko.

 

Kde parkovať?

Stredisko má k dispozícii veľkokapacitné parkovisko. Počas zimnej sezóny premáva do strediska bezplatný skibus z obcí Habovka a Zuberec.


  Aktuálne počasie

ZUBEREC

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre