Klin

 Žilinský kraj, okres Námestovo

Ak si chcete dopriať duchovný pokoj a pokochať sa krásnym výhľadom na oravskú krajinu, navštívte jedinečnú sochu Krista v obci Klin. Jej ruky smerujú na celú Oravu, ktorú majú ochraňovať. Monument je kópiou slávnej brazílskej sochy v Rio de Janeiro, má výšku 9,5 m a jej hmotnosť je 23 ton. Sochu vytvoril miestny ľudový majster a je najvyššou sochou Spasiteľa na Slovensku. Okolie sochy je krásne upravené, nájdete tu lavičky, altánok a množstvo kvetov. Miesto prezývajú Rio de Klin. Výhľady za pekného počasia sú tu neskutočné. Je odtiaľto krásny výhľad na obec Klin, Oravskú priehradu, Námestovo, Vavrečku, Suchú Horu, aj Roháče. Pri dobrom počasí dovidieť až do poľského Zakopaného na vrchol Giewont.

Zaujímavosť
Socha je v poradí treťou kópiou brazílskeho Krista na svete, druhou je 23 m vysoký Kristus Spasiteľ v portugalskom Lisabone.

Ako sa sem dostať?
Socha Ježiša Krista sa nachádza nad obcou Klin, na vrchole Grapa. Vedie sem cesta okolo futbalového ihriska. Klin je vzdialený asi 7 km od Námestova.

Kde parkovať?
Takmer až ku soche sa dá dostať autom, kde zaparkujete na verejnom parkovisku, neďaleko dreveného prístreška. Ďalej pokračujete už len niekoľko minút pešo po Krížovej ceste.


  Aktuálne počasie

KLIN

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto  


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre