Vodný park Bešeňová

 Žilinský kraj, okres Ružomberok

Bešeňová, označovaná aj ako Termálne srdce Liptova je miestom na oddych, zábavu a načerpanie pozitívnej energie. Celoročne otvorený vodný park na Liptove funguje na princípe využívania horúcich prameňov geotermálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5 °C . Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok s blahodarnými účinkami.

Ponuka areálu je bohatá – 18 letných bazénov (7 s termálnou vodou), 9 celoročných bazénov (6 termálnych, bazén s vlnobitím, detský bazén so šmýkačkami),15 toboganov (7 celoročných toboganov), divoká rieka, raftovanie, bublina, saunový svet, široká ponuka jedál a nápojov (vodný bar Cosmopolitan), relaxačná zóna, ubytovacie možnosti. Tí skôr narodení nájdu úľavu od ubolených kĺbov v bazénoch s geotermálnou vodou s teplotou takmer až 40°C. Ak patríte ku generácii s malými deťmi, nechajte deti vyblázniť v detskom bazéne a na toboganoch, kde zažijú malý raj na Zemi. Zaslúžený relax si môžete dopriať počas saunových rituálov v Saunovom svete, ktoré vás zahrejú aj v tých najchladnejších dňoch. Občerstviť sa môžete miešaným drinkom priamo vo vodnom bare Cosmopolitan alebo oddýchnuť si v relaxačnej časti Átrium. Vodný park Bešeňová ponúka ubytovanie v hoteloch Bešeňová***, Galeria Thermal**** a hoteli Akvamarín****.

Zaujímavosť

Tobogány v Bešeňovej patria k najväčším a najdlhším na Slovensku.

Ako sa sem dostať?

Aquapark Bešeňová sa nachádza približne 11 km od mesta Ružomberok na západnej strane Liptovskej Mary. Je veľmi dobre prístupný autom z diaľnice a tiež prostredníctvom verejnej dopravy.

Kde parkovať?

Na veľkom záchytnom parkovisku, priamo pred vchodom do Vodného parku Bešeňová.


  Aktuálne počasie

BEŠEŇOVÁ WEATHER

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:


Instagram

#zilinskyturistickykraj