Rozhľadňa Ostredok

 Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš

Rozhľadňa Ostredok sa nachádza len niekoľko minút chôdze od parkoviska v lokalite Biela Púť v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej doline. Východiskový bod so smerovníkom je viditeľný aj z parkoviska. Nenáročná turistická trasa vedie po žltej značke a je vhodná pre deti aj seniorov. Veža ponúka výhľady na Chopok a panorámu Nízkych Tatier a takmer na celú Demänovskú dolinu. Pod rozhľadňou je umiestnený piknikový stôl a lavičky.

Turistický chodník ďalej pokračuje k Symbolickému cintorínu obetiam Nízkych Tatier a ďalej až k Demänovskej jaskyni slobody. V kaplnke na symbolickom cintoríne sú umiestnené tabuľky s menami ľudí, ktorí zahynuli v Nízkych Tatrách. Je tam aj súsošie “Horskej piety”, ktorá symbolizuje žiaľ matky nad stratou dieťaťa. Vo vnútri cintorína sa nachádza slovenský znak a zvon, ktorý uliali umelci z Liptovského Mikuláša, a taktiež monumentálny šesťmetrový drevený kríž, ktorý vyrezal rezbár z obce Kriváň.

Ako sa sem dostať?

Východiskovým bodom je obec Demänovská dolina, časť Biela Púť v stredisku Jasná. Turistický smerovník nájdete v blízkosti Hotela Ostredok.

Kde parkovať?

V Demänovskej doline na záchytnom parkovisku Jasná – Biela Púť.

  Dĺžka: 0,5 km
  Čas: 0:10 h

  Stúpanie: 47 m

NÁROČNOSŤ:  nenáročná
ZAČIATOK:  Parkovisko Biela Púť, Demänovská dolina
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

DEMÄNOVSKÁ DOLINA

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre