Koliby U dobrého pastiera

 Žilinský kraj, okres Ružomberok

Neďaleko Ružomberka, na začiatku Čutkovskej doliny, sa nachádza drevená dedina U dobrého pastiera. Krásne drevené stavby a koncepčne vyberaný účel ich využitia vytvárajú príjemné prostredie pre oddych v duchu starej tradičnej drevenej dediny.

Koliba u dobrého pastiera je postavená z prírodných stavebných materiálov, kameň a drevo jej dodáva osobité čaro. Štýlovo a s citom ladený interiér umocňuje pocit návštevy starej Liptovskej svetlice na dedine u prastarých rodičov. Areál sa postupne rozširuje a tak ku starej kolibe pribudla aj novšia Koliba Richtárka, ktorá hrdo napĺňa svoje poslanie a prináša atmosféru štýlovej starej kuchyne z liptovskej drevenice.

Tradičné jedlo z domácej liptovskej kuchyne si môžete vychutnať v slovenskej drevenici pri praskajúcom dreve v mohutnom kamennom ohnisku. V jedálnom lístku nechýbajú liptovské bryndzové špeciality a tradičné domáce jedlá.

Koliba je obľúbená aj kvôli krásnemu okoliu. Drevenice, kaplnku a humno dopĺňa studňa, prekryté ohnisko či prameň vody s drevenou strieškou a oproti na lúke sa pasú ovce.  Nad tým všetkým, len niekoľko krokov po chodníčku stojí drevený kríž. Hneď v blízkosti začína náučný chodník Čutkovskou dolinou, ktorý vás privedie k Čutkovskej priehrade. V tesnej blízkosti sa nachádza areál pre rodiny s deťmi Obrovo.

Posedenie  pri dobrom pive a na zajedenie podplamenník, to poskytuje koliba Fatranka. Areál ponúka množstvo príležitostí na vyžitie spojených s rôznymi službami, predovšetkým reštauračné a ubytovacie služby. V areáli sa nachádza predajňa s darčekovými predmetmi a regionálnymi výrobkami, pekáreň s domácim pečivom, syráreň s tradičnými syrovými špecialitami, či gazdovský dvor s domácimi zvieratami. Pri prechádzke narazíte aj na chovný rybník pre pstruhy.

 

Ako sa sem dostať?

Koliby sa nachádzajú neďaleko Ružomberka, na začiatku Čutkovskej doliny, v tesnej blízkosti areálu Obrovo. Popri kolibách vedú viaceré cyklotrasy a turistické chodníky.

 

Kde parkovať?

K dispozícii sú viaceré parkoviská pri kolibách.


  Aktuálne počasie

RUŽOMBEROK

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto  


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre