Ferrata Dve veže

 Žilinský kraj, okres Ružomberok

Zažite prvú ferratu na Liptove a štvrtú na Slovensku. Táto zaistená cesta je určená pre odvážlivcov, ktorí majú radi kolmé lezenie do skaly a neboja sa výšok. Tvorcovia ferraty však vybudovali aj viaceré menej náročné úseky, trasy sú rozdelené na ľahšie a ťažie. Vybrať si môžete podľa skúseností z obtiažnosti od B, C až po C/D pre pokročilých lezcov a lezkyne.

Prvoradá je bezpečnosť, a preto všetci návštevníci Ferraty Dve veže musia mať a vedieť správne používať ferratový set. Jeho súčasťou je sedák, prilba, tlmič pádov a odporúčame aj rukavice a pre všetkých lezcov aj odsedávku. Taktiež je vhodné si obuť vhodnú turistickú obuv s pevnou podrážkou. V prípade, že idete na ferratu prvý raz, odporúčame osloviť skúseného turistu, alebo sprievod pod odborným dozorom – inštruktorom.

Charakteristika Via ferraty Dve veže

Nachádza sa približne v nadmorskej výške 80 m n.m., prevýšenie jednotlivých ferratových úsekov je od 20 do 70 metrov. Celkovo tu nájdete 9 zaistených ferratových ciest s rôznym typom náročnosti. Na vrch skalnej veže prídeme aj po Náučnom chodníku, popri ktorom vybudovali piknikový stôl, stoličky, posedenie a informačné panely o miestnej flóre a faune.

Pozor na sezónnu uzáveru

Ferrata Dve veže na Liptove je otvorená každoročne od 15.6. do 31.1.. Na zaistenej ceste sa môžeme pohybovať najskôr hodinu po východe slnka a najneskôr hodinu pred západom slnka.

Môžem si v okolí požičať ferratový set?

Za poplatok Vám ho požičajú na recepcii vo Vodnom svete Gothal v Liptovskej Osade. Taktiež je v rezorte možné osloviť aj certifikovaný odborný dohľad na sprievod po Via ferrate.

Verejná doprava a parkovanie

Autobusom prídeme z Ružomberka a vystúpime na zastávke Nižná Revúca, Teplô. Najbližšie parkovisko nájdeme pri hlavnej ceste pred Nižnou Revúcou a kúsok za odbočkou do Teplej doliny.

Podrobnejšie informácie nájdete tu: https://www.visitliptov.sk/trasa/naucny-chodnik-ferrata-dve-veze/

  Čas: 1:30 h

  Stúpanie: 70 m
  Klesanie: 70 m

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Liptovské Revúce
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

LIPTOVSKÉ REVÚCE

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:


Instagram

#zilinskyturistickykraj