Vyhliadková plošina na Veľkej Rači

 Žilinský kraj, okres Čadca

Vyhliadková plošina na Veľkej Rači (1236 m n. m.), najvyššie položená rozhľadňa na Kysuciach, ponúka pri priaznivom počasí úžasné výhľady na Moravsko-sliezske Beskydy, Pilsko, Babiu horu, vrchy Malej Fatry či Roháče. K vrcholu vedie viacero značených turistických chodníkov, ktoré vo vyšších polohách lemujú čučoriedkové kríky. Vrcholom prechádza štátna hranica s Poľskom, panoráma je tu nádherná na všetky svetové strany. Východiskom túr na Veľkú Raču je najčastejšie Oščadnica, ale dostupná je i z obcí Stará Bystrica, Nová Bystrica či Zborov nad Bystricou.

Kto sa rozhodne pre výstup z parkoviska Dedovka v Oščadnici, môže si časť trasy skrátiť lanovkou lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, ktorá v stredisku premáva počas letnej a zimnej sezóny. Nachádza sa tu najdlhšia bobová dráha na Slovensku, lanový park pre deti, bungee trampolíny a ďalšie atrakcie. Nechýbajú viaceré bufety, ktoré vám zabezpečia príjemné osvieženie.

Ako sa sem dostať?

Z parkoviska Dedovka pri lyžiarskom stredisku vyrazte po žltej turistickej značke do osady Zadedová, odtiaľ cesta pokračuje po zelenej značke ku rázcestníku Chaty na Rači a ďalej po zelenej na vrchol Veľkej Rače (7 km, 3:00 h, prevýšenie 602 m).

Ak sa vyveziete lanovkou hore, trasu si viete skrátiť o polovicu a bude príjemnou prechádzkou pre rodiny s deťmi (3 km, 1:20 h, prevýšenie 313 m).

Kde parkovať?

Bezplatné verejné parkovisko v lokalite Veľká Rača, Dedovka.

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Parkovisko Dedovka, Veľká Rača, Oščadnica
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

OŠČADNICA

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto  


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre