Zbyňovský budzogáň

 Žilinský kraj, okres Žilina

Videli ste už zblízka záhadný Zbyňovský budzogáň ? Ak nie, treba to napraviť. Zbyňovský budzogáň je skutočne pozoruhodný prírodný úkaz nachádzajúci sa pri Rajeckých Tepliciach. Tento nádherný výtvor sa radí medzi najkrajšie prírodné krásy Slovenska. Skala vznikla erozívnou činnosťou pomocou vody. Výška budzogáňu  je až 14 metrov a prezývajú ho tiež Stratený budzogáň.

Trasa na Zbyňovský budzogáň

Ku skale prídete veľmi jednoducho. Trasa na Zbyňovský budzogáň sa začína na Námesti SNP v  Rajeckých Tepliciach a ďalej prechádza nad obec Zbyňov. Stále kráčame po žltej značke. Dĺžka trasy na budzogáň je približne 5 km.

Na Zbyňovský budzogáň vedie turistický chodník aj zo Súľova, cez Sedlo Patúch a zídeme sem aj z vrchu Žibrid. Výstup by ste mali zvládnuť do dvoch hodín. Zo Súľova sledujeme červenú značku, a zo Žibridu trasu náučného chodníka Stratený budzogáň.

Parkovisko a doprava

Ak chcete ísť na Zbyňovský Budzogáň vlastným autom, môžete zaparkovať  v  Rajeckých Tepliciach na vyhradených parkoviskách. Väčšinou sú platené. Odporúčame parkovať pri Penzióne Mlynárka, alebo na námestí SNP. V Zbyňove nájdete parkovisko pred Jednotou. Vlaky do Rajeckých Teplíc a Zbyňova premávajú zo Žiliny a Rajca. Najbližšia autobusová zastávka Rajecké Teplice, aut. st.

Viac info: TU

  Dĺžka: 6,3 km
  Čas: 2:30 h

  Stúpanie: 350 m
  Klesanie: 62 m

NÁROČNOSŤ:  ľahká
ZAČIATOK:  Rajecké Teplice

  Aktuálne počasie

RAJECKÉ TEPLICE

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Vlak    Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre