Súľovské skaly

 Žilinský kraj, okres Bytča

Asi 10 km od Bytče sa nachádza jedno z najznámejších skalných miest na Slovensku – národná prírodná rezervácia Súľovské skaly, ktorá patrí do CHKO Strážovské vrchy. Územie je jedinečné skalným reliéfom a bizarnými útvarmi, pri ktorých sa nejeden návštevník nestačí diviť, čo všetko tu príroda zo skál vytvorila. Náučný chodník Súľovskými skalami je najpopulárnejšou trasou v Súľovských vrchoch. Na trase sa nachádzajú zaujímavosti ako Gotická brána, niekoľko vyhliadok do okolitých dolín a tiež zrúcanina Súľovského hradu.

Užitočná informácia
Cez víkend v letnej sezóne a počas sviatkov ich navštívi pomerne veľké množstvo turistov. Ak si chcete užiť výhľady bez zástupu ľudí, odporúčame navštíviť miesto počas pracovných dní v týždni.

Ako sa sem dostať?
Turistickými východiskami do Súľovských skál sú obce Súľov–Hradná, Hričovské Podhradie, Hlboké nad Váhom, Hrabové a Jablonové. Najobľúbenejšia trasa vedie po náučnom chodníku zo Súľova až na Súľovský hrad.

Náučný chodník je priechodný oboma smermi, ale krajšia trasa je smerom hore po zelenej z parkoviska pod skalami a zostup po červenej cez Lúku pod hradom. Väčšina zaujímavostí a vyhliadok sa totiž nachádza na zelenej trase medzi parkoviskom a hradom a ich postupné odkrývanie spríjemňuje samotný výstup. Niektoré úseky trasy sú zabezpečené reťazami.

Trasa: Súľov, parkovisko – Súľovský hrad – Lúka pod hradom – Lúka pri Kamennom hríbe – Súľov, parkovisko

Kde parkovať?
Verejné platené parkovisko sa nachádza v Súľove pri hlavnej ceste, hneď pri nástupe na náučný chodník, ktorý vedie na Súľovský hrad.

  Dĺžka: 5 km
  Čas: 2 h

  Stúpanie: 305 m
  Klesanie: 305 m

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Súľov, parkovisko
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

SÚĽOV-HRADNÁ WEATHER

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

  Všeobecné informácie


VHODNÉ PRE

DOPRAVA
Auto   Autobus


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre

1 názor na “Súľovské skaly”

  1. Pingback: Nejznámější skalní město na Slovensku láká Čechy. Je úchvatné a kousek od hranic | FLASHzpravy.cz