Jánošíkove diery

 Žilinský kraj, okres Žilina

Sústava kaňonov a tiesňav s 20 prekrásnymi vodopádmi, bizarnými skalnými útvarmi, chodníky s lávkami, rebríkmi a reťazami – tak by sa dala opísať jedna z najkrajších turistických trás národného parku Malá Fatra a jeden z najkrajších výletov na Slovensku vôbec. Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Malý okruh Jánošíkovymi dierami, ktorý vedie cez Nové a Dolné diery, je vďaka malému prevýšeniu vhodný i pre seniorov a malé deti. Časovo sa dá zvládnuť za 2 hodiny. Ak chcete vidieť tú najkrajšiu časť, treba absolvovať Veľký okruh Jánošíkovými dierami (cez Nové, Horné a Dolné diery). Východiskom do Dier sú osady Biely Potok a Štefanová.

Tip!

Ak ste zdatní turisti a vyberiete sa do Dier, spojte turistiku s výstupom na Malý Rozsutec. Táto turistická trasa je obľúbená pre nádherné výhľady z vrcholu.

Kde parkovať?

Parkovať sa dá na platenom parkovisku pri Hoteli Diery časť Terchová – Biely Potok. V čase hlavnej turistickej sezóny a počas víkendov odporúčame prísť čo najskôr, kapacitne parkovisko nestíha. Ak si naplánujete výlet po žltej značke zo Štefanovej, aj tu môžete zaparkovať na platenom parkovisku.

  Dĺžka: 9km
  Čas: 4h

  Stúpanie: 596m
  Klesanie: 525m

NÁROČNOSŤ:  stredná
ZAČIATOK:  Terchová-Biely Potok (Hotel Diery) ; Terchová-Štefanová
TURISTICKÁ ZNAČKA: 

  Aktuálne počasie

TERCHOVÁ WEATHER

  Všeobecné informácie


DOPRAVA
Auto  


Galéria:
Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Hodnotenia a komentáre