(Slovenčina) IMTM Tel Aviv 2018

Leider ist der Eintrag nur auf Slowakisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

V dňoch 6.-7.2. 2018 sa uskutočnil v Tel Avive 24. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu „International Mediterranean Tourism Market“ (IMTM 2018). Na najväčšom turistickom veľtrhu v Izraeli bol Žilinský turistický kraj po druhýkrát.

Izrael sa v príjazdových štatistikách Žilinského kraja posunul z druhej desiatky do prvej päťky, to znamená, že pred izraelskými návštevníkmi sa nachádzajú už len návštevníci zo susedných krajín (ČR, HU a PL) a Nemecka. Tieto čísla potvrdzujú, že v spolupráci s Izraelom v oblasti cestovného ruchu treba naďalej pokračovať.

Kým rokmi prevládali na Slovensku návštevy organizovaných skupín, v poslednom roku už výraznú časť tvorili individuálni turisti z Izraela. Záujem o kúpeľníctvo a židovské kultúrne pamiatky sa rozširuje o mestskú a horskú turistiku.

Za výrazným nárastom počtu izraelských turistov sú viaceré faktory (silný kurz izraelského šekelu, aktívna prezentácia SR v izraelských médiách a na veľtrhoch a pod.). Kľúčovým faktorom je však spustenie viacerých priamych letov na Slovensko. Z posledných dostupných štatistických údajov (1.-3. štvrťrok 2017) sme zaznamenali nárast izraelskej klientely v regiónoch Žilinského kraja o 74 %.

 #zilinskyturistickykraj


Žilinský turistický kraj