Logo & Design manuál

Na stiahnutie: logá (ZIP) / Design manuál (PDF)Objavte nové anglické podcastové série, ktoré vznikli v spolupráci  The Slovak Spectator a Žilinského turistického kraja z regiónov Turiec, Liptov a Kysuce.  V  nasledujúcich podcastoch Vás pozveme na návštevu  Oravy, Rajeckej doliny,  Žiliny a okolia

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Turiec

Objavte Slovenské Toskánsko v regióne Turiec, ktorý je známy svojimi horami, dolinami minerálnymi a termálnymi prameňmi a kultúrnym dedičstvom prostredníctvom pozvánky od Stanislavy Maťugovej, ktorá študovala v zahraničí a založila na Turci CK Objavuj Turiec  a pána Scotta Stonhama z Anglicka

Audio: Turiec (mp3)


Liptov

Prázdninový raj – Liptov –  prostredníctvom pozvania k prežitiu najrôznejších dobrodružstiev v regióne od  pána Gerdi Vanfleterena, belgičana  žijúceho v Malatinách na Liptove – Sojka Resort

Audio: Liptov (mp3)


Kysuce

Objavte neprebádané Kysuce – región osád i cez odporúčania pani Mirky Petríkovej, spoluzakladateľky občianskeho združenia  KERIC v Čadci  a dobrovoľníkov  Pedro Viola De Abreu z Portugalska a Avuzwa Ngubo z  Južnej Afriky

Audio: Kysuce (mp3)Videá

LETNÉ:

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 1
Objav poklady Oravského hradu, umenie staviteľských majstrov v Múzeu oravskej dediny v Zuberci a nádherné scenérie Západných Tatier – Roháčov. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Or-hrad-Zuberec-Rohace-SK.mp4


Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 2

Objav Skanzen Vychylovka na Kysuciach, navštív nádherné Vodné mlyny Oblazy učupené v liptovskej prírode a zaži dobrodružstvo a zábavu v Tatralandii. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Vychylovka-Oblazy-Tatralandia-SK.mp4

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 3
Objav Liptovskú Maru, navštív Slovenský orloj v Starej Bystrici a zaži atmosféru Hradu Budatín. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Liptovska-Mara-Orloj-Budatin-SK.mp4


Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 4

Objav krásu Šútovského vodopádu na Turci, podzemné chodby Demänovskej jaskyne slobody na Liptove, navštív Roháčske plesá na Orave a UNESCO pamiatku Vlkolínec. Zaži atmosféru najväčšieho folklórneho festivalu Východná, objav „perníkové“ chalúpky v Čičmanoch, či Slovenský orloj v Starej Bystrici. Navštív Budatínsky hrad a oddýchni si v krásnom parku, prejdi sa po obľúbenej cyklotrase na Vodnom diele v Žiline a objav umenie staviteľských majstrov v Múzeu oravskej dediny v Zuberci či na Oravskom hrade. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Stredne-SK.mp4


Objavuj, navštevuj, ži! – LETO 5

Objav krásu Šútovského vodopádu na Turci, podzemné chodby Demänovskej jaskyne slobody na Liptove a poklady Oravského hradu. Zaži oddych na Liptovskej Mare, prejdi sa po Skanzene Vychylovka a odvez sa historickou železnicou. Objav, ako žili naši predkovia v minulosti v Múzeu oravskej dediny v Zuberci. Navštív nádherné Vodné mlyny Oblazy učupené v Kvačianskej doline na Liptove, pozri si odbíjanie Slovenského orloja v Starej Bystrici, prebehni sa po Budatínskom parku a objav drotársku expozíciu v Budatínskom hrade. Prevetraj sa na Vodnom diele v Žiline, vybehni na Roháčske plesá na Orave, zaži atmosféru najväčšieho folklórneho festivalu Východná. Objav UNESCO pamiatku Vlkolínec, zaži dobrodružstvo a zábavu v Tatralandii, obzri si „perníkové“ chalúpky v Čičmanoch, ochutnaj skvelé bryndzové halušky v kolibe a nadýchaj sa čerstvého vzduchu v Čutkovskej doline. Prevez sa na mestských žilinských bicykloch a vyvetraj hlavu na rozhľadni Dubeň nad Žilinou. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Dlhe-SK.mp4ZIMNÉ:

Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 1
Objav čičmianske domčeky s ornamentami, ktoré pod snehom vyzerajú ako medovníkové chalúpky. Prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále. Zalyžuj si na upravených svahoch lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica na Kysuciach a vyskúšaj najdlhšiu bobovú dráhu. Nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Cicmany-Bezky-Raca-Kupele-RT-Zima-SK.mov


Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 2

Objav poklady Oravského hradu v zime, zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci a prejdi sa po zasneženom hrebeni Malej Fatry. To je Žilinský turistický kraj.
Video: www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Hrad-Psy-Vratna-Zima-SK.mov


Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 3

Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách, vyskúšaj pocit voľného pádu v Hurricane Factory a dopraj si oddych vo Vodnom parku Bešeňová. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Liptov-Zima-SK.mov


Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 4

Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách, objav čičmianske domčeky s ornamentami, nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Objav poklady Oravského hradu v zime, prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále, zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci. Vyskúšaj pocit voľného pádu v Hurricane Factory a dopraj si oddych vo Vodnom parku Bešeňová. Zalyžuj si na upravených svahoch lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica na Kysuciach a vyskúšaj najdlhšiu bobovú dráhu. Dobi baterky na zasneženom hrebeni Malej Fatry. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Stredne-Zima-SK.mov


Objavuj, navštevuj, ži! – ZIMA 5

Zalyžuj si na upravených svahoch lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica na Kysuciach a vyskúšaj najdlhšiu bobovú dráhu. Dopraj si oddych vo Vodnom parku Bešeňová. Objav čičmianske domčeky s ornamentami, ktoré pod snehom vyzerajú ako medovníkové chalúpky. Objav poklady Oravského hradu v zime. Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách. Nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále. Zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci. Vyskúšaj pocit voľného pádu v Hurricane Factory. Prejdi sa po zasneženom hrebeni Malej Fatry. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Dlhe-Zima-SK.movMIX:

Objavuj, navštevuj, ži! – LETO A ZIMA
Zaži atmosféru najväčšieho folklórneho festivalu Východná a objav podzemné chodby Demänovskej jaskyne slobody na Liptove. Navštív Súľovské skaly a obzri si bizarné skalné útvary. Zaži atmosféru pretekov psích záprahov v Zuberci. Objav Liptovskú Maru a zabav sa adrenalínovými atrakciami. Prejdi sa po Skanzene Vychylovka a odvez sa historickou železnicou. Objav poklady Oravského hradu a Múzea oravskej dediny v Zuberci. Pozri si odbíjanie Slovenského orloja v Starej Bystrici, prebehni sa po Budatínskom parku a objav drotársku expozíciu v Budatínskom hrade. Prevetraj sa na Vodnom diele v Žiline. Navštív nádherné Vodné mlyny Oblazy učupené v Kvačianskej doline na Liptove.
Vybehni na Roháčske plesá na Orave, či objav zákutia UNESCO pamiatky Vlkolínec. Zaži lyžovačku v najmodernejšom lyžiarskom stredisku na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách. Zdolaj hrebeňovku Malej Fatry a nechaj sa rozmaznávať v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Objav krásu Šútovského vodopádu na Turci, prebehni sa na bežkách po Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále. Zaži dobrodružstvo a zábavu v Tatralandii.
Obdivuj „perníkové“ chalúpky v Čičmanoch. Pozri sa na Žilinu z výšky rozhľadne Dubeň. To je Žilinský turistický kraj.

Video:
www.zilinskyturistickykraj.sk/_videa/Zima-a-Leto.mp4