Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Región Turiec-Kremnicko víta seniorov

Pre seniorov, ktorí hľadajú oddych a nové zážitky, je Turiec-Kremnicko dobrým tipom. Kultúrne podujatia, divadlo, história regiónu priamo v obciach či múzeách, kúpele, aquapark s wellness ponukou, nákupné centrá, oddychové miesta na prechádzky – to je len v skratke ponuka, ktorá dokáže osloviť aj náročnejších návštevníkov. Turiec patrí medzi najkrajšie časti Slovenska. Môže sa pochváliť nielen svojou prírodou či rozvinutým priemyslom, ale aj slávnou minulosťou. Názov regiónu pochádza z názvu hradu Turiec, dnes sú to známe zrúcaniny hradu Zniev.

Región Kysuce víta seniorov

Kysuce – región, ktorý sa nachádza na severe Slovenska, na hraniciach s Českou a Poľskou republikou, je spojením čistej prírody, romantických zákutí, horských kaplniek a dobrosrdečných a pracovitých ľudí. V regióne žije približne 126 tisíc obyvateľov v 33 dedinách a štyroch mestách. Centrom a srdcom Kysúc je okresné
mesto Čadca. Vyberte si z bohatej ponuky regiónu atraktivity, ktoré vás naplnia nielen radosťou zo života, ale i duševným a telesným pokojom, nevšednými zážitkami a spokojnosťou. V zariadeniach cestovného ruchu, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb, sa o vás dobre postarajú.

Región Orava víta seniorov

Región jedinečný nádhernou prírodou, známy zaujímavou históriou, výnimočný pestrou kultúrou a populárny výbornou gastronómiou. Krásne prírodné zákutia ako stvorené pre horskú turistiku, cyklistiku a vodné športy. Vyhliadkové plavby loďou, pútavá plavba plťou, ponuka dvoch aquaparkov. K tomu všetkému ukážky kultúrneho dedičstva, folklóru, remesiel, tradícií a ochutnávka tradičnej kuchyne.

 

Región Rajecká dolina víta seniorov

Rajecká dolina je naozaj krásny kúsok Slovenska. Panensky čistá príroda poskytuje zázemie množstvu chránených rastlinných a živočíšnych druhov a priestor na čerpanie energie pre nás všetkých, termálne pramene a zdroje chutnej minerálnej vody nám umožňujú „dobiť batérie“ kedykoľvek to potrebujeme, nezameniteľné scenérie, bohatá história a množstvo unikátov, ktoré nájdete len u nás – v Rajeckej doline – sú podnetmi pre nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka, ktorý ku nám zavíta.

Región Malá Fatra víta seniorov

Vitajte v Žilinskom kraji, v malebnom regióne Malej Fatry. V kraji Juraja Jánošíka, majestátnych horských vrcholov, malebných dolín, rozprávkových historických zákutí. Vitajte v regióne, ktorý myslí skutočne na každého. Či už vás k nám ťahá aktívny oddych, pokojný relax, milujete históriu, alebo patríte skôr k milovníkom dobrého jedla, divadla či hudby. Hľadáte miesto na regeneráciu psychických a fyzických síl, miesto pokoja a pohody. Malá Fatra v každom ročnom období a za každého počasia ponúka nádherné prostredie, vynikajúce služby a výhodné ceny.

Región Liptov víta seniorov

Nachádza sa v juhovýchodnej časti žilinského samosprávneho kraja v Liptovskej kotline, ktorú obklopujú najvyššie hory – Vysoké Tatry na východe, Západné Tatry a Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu a Veľká Fatra na západe. Na území regiónu sa nachádzajú tri slovenské národné parky s najvyšším stupňom ochrany: Tatranský národný park, Národný park Nízke Tatry a Národný park Veľká Fatra. Liptovom preteká najdlhšia slovenská rieka Váh, ktorá plní významnú vodnú nádrž Liptovská Mara.