Región Turiec-Kremnicko víta seniorov

Pre seniorov, ktorí hľadajú oddych a nové zážitky, je Turiec-Kremnicko dobrým tipom. Kultúrne podujatia, divadlo, história regiónu priamo v obciach či múzeách, kúpele, aquapark s wellness ponukou, nákupné centrá, oddychové miesta na prechádzky – to je len v skratke ponuka, ktorá dokáže osloviť aj náročnejších návštevníkov. Turiec patrí medzi najkrajšie časti Slovenska. Môže sa pochváliť nielen svojou prírodou či rozvinutým priemyslom, ale aj slávnou minulosťou. Názov regiónu pochádza z názvu hradu Turiec, dnes sú to známe zrúcaniny hradu Zniev.

Región Kysuce víta seniorov

Kysuce – región, ktorý sa nachádza na severe Slovenska, na hraniciach s Českou a Poľskou republikou, je spojením čistej prírody, romantických zákutí, horských kaplniek a dobrosrdečných a pracovitých ľudí. V regióne žije približne 126 tisíc obyvateľov v 33 dedinách a štyroch mestách. Centrom a srdcom Kysúc je okresné
mesto Čadca. Vyberte si z bohatej ponuky regiónu atraktivity, ktoré vás naplnia nielen radosťou zo života, ale i duševným a telesným pokojom, nevšednými zážitkami a spokojnosťou. V zariadeniach cestovného ruchu, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb, sa o vás dobre postarajú.

Región Orava víta seniorov

Región jedinečný nádhernou prírodou, známy zaujímavou históriou, výnimočný pestrou kultúrou a populárny výbornou gastronómiou. Krásne prírodné zákutia ako stvorené pre horskú turistiku, cyklistiku a vodné športy. Vyhliadkové plavby loďou, pútavá plavba plťou, ponuka dvoch aquaparkov. K tomu všetkému ukážky kultúrneho dedičstva, folklóru, remesiel, tradícií a ochutnávka tradičnej kuchyne.

 

Región Rajecká dolina víta seniorov

Rajecká dolina je naozaj krásny kúsok Slovenska. Panensky čistá príroda poskytuje zázemie množstvu chránených rastlinných a živočíšnych druhov a priestor na čerpanie energie pre nás všetkých, termálne pramene a zdroje chutnej minerálnej vody nám umožňujú „dobiť batérie“ kedykoľvek to potrebujeme, nezameniteľné scenérie, bohatá história a množstvo unikátov, ktoré nájdete len u nás – v Rajeckej doline – sú podnetmi pre nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka, ktorý ku nám zavíta.

Región Malá Fatra víta seniorov

Vitajte v Žilinskom kraji, v malebnom regióne Malej Fatry. V kraji Juraja Jánošíka, majestátnych horských vrcholov, malebných dolín, rozprávkových historických zákutí. Vitajte v regióne, ktorý myslí skutočne na každého. Či už vás k nám ťahá aktívny oddych, pokojný relax, milujete históriu, alebo patríte skôr k milovníkom dobrého jedla, divadla či hudby. Hľadáte miesto na regeneráciu psychických a fyzických síl, miesto pokoja a pohody. Malá Fatra v každom ročnom období a za každého počasia ponúka nádherné prostredie, vynikajúce služby a výhodné ceny.

Región Liptov víta seniorov

Nachádza sa v juhovýchodnej časti žilinského samosprávneho kraja v Liptovskej kotline, ktorú obklopujú najvyššie hory – Vysoké Tatry na východe, Západné Tatry a Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu a Veľká Fatra na západe. Na území regiónu sa nachádzajú tri slovenské národné parky s najvyšším stupňom ochrany: Tatranský národný park, Národný park Nízke Tatry a Národný park Veľká Fatra. Liptovom preteká najdlhšia slovenská rieka Váh, ktorá plní významnú vodnú nádrž Liptovská Mara.