Sestava 1Turiec-Kremnicko patrí k regiónom, v ktorých nájdete prakticky všetko, čo hľadáte počas chvíľ oddychu. Je tu nádherná príroda, kultúrne pamiatky, slávne historické miesta, termálne pramene, múzeá, ale aj viacero možností na športové vyžitie. Je to región ako stvorený pre zmysluplné trávenie času rodín s deťmi. Na svoje si prídu vyznávači športových výkonov, adrenalínových zážitkov, ale aj tí, ktorí uprednostňujú pokojnejšie formy oddychu spojené s návštevami kultúrnych podujatí či historických pamiatok. Turiec-Kremnicko sa nachádza medzi národnými parkmi Malá a Veľká Fatra, v Kremnických vrchoch a pohorí Žiar. Kultúrnym dedičstvom sú malebné obce, mnohé so zachovalými ľudovými domami, šľachtickými vidieckymi kúriami, väzba na národnú a kultúrnu históriu je aj dnes mimoriadne silná. Priaznivci aktívneho oddychu tu nájdu známe lyžiarske strediská, kúpele, aquaparky, cyklotrasy. Jednoducho, v regióne Turiec-Kremnicko sú ideálne podmienky pre pobyt rodín s deťmi.

» Stiahnúť vo formáte PDF


Sestava 1Kysuce sú ideálnym regiónom na aktívny oddych – či už ide o nenáročnú pešiu turistiku, cykloturistiku, ktorú zvládnu aj tí najmenší, športové aktivity alebo rôzne adrenalínové akcie. Kysuce toho ponúkajú oveľa viac. Spoznajte to NAJ (väčšie, staršie, dlhšie, záhadnejšie, zaujímavejšie) regiónu, vydajte sa na miesta s krásnym výhľadom a symbolom kríža, relaxujte vo wellness, zahrajte sa s deťmi discgolf, zažite adrenalínovú jazdu na bobovej dráhe a ochutnajte „polesniky“ – pochúťku tradičnej regionálnej kuchyne.

 

» Stiahnúť vo formáte PDF


Sestava 1Orava je najsevernejším regiónom Slovenska. Návštevníkom ponúka rozmanité prírodné krásy a množstvo príležitostí na aktívne strávenie voľného času. Na Orave si prídu na svoje najmä vyznávači zjazdového a bežeckého lyžovania, vodných športov, horskej i vysokohorskej turistiky, cykloturistiky, využiť môžete početné udržiavané športoviská, navštíviť kultúrno– historické pamiatky, technické zaujímavosti a pod. Orava súčasnosti ponúka veľmi dobre vybudované zázemie cestovného ruchu a širokú škálu služieb, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších. K celkovému dojmu určite prispeje aj ochutnávka regionálnych špecialít. Pri návšteve Oravy sa oplatí využiť Orava card – regionálnu kartu zliav, ktorá vám umožní čerpať výhodné zľavy na služby a atrakcie rôzneho druhu. Oravu si zamilujete na prvý raz. Oravu sa oplatí objavovať srdcom.

» Stiahnúť vo formáte PDF


Sestava 1Nie, nadarmo v každej reklamnej upútavke, najznámejšieho producenta nealkoholických nápojov a minerálnych vôd v Československu, znie slogan: „ Rajecká dolina patentované prírodou. “ Reč je o destinácii Rajecká dolina, mieste, plného oddychu a stretávania sa, predstavuje pre mnohých ľudí čarovnú krajinku. Mohutné skalné masívy tu striedajú hlboké lesy. Teplé pramene odjakživa liečia bôľ tela aj duše. Horúce letá a rozsiahle vodné zdroje poukazujú na plnosť harmónie medzi vodou a slnkom. Vynikajúca dostupnosť zo všetkých kútov strednej Európy a rozvinuté služby priťahujú návštevníkov objavovať neznáme a čarovné zákutia Rajeckej doliny .

» Stiahnúť vo formáte PDF


Sestava 1Vitajte v nádhernom, priam až rozprávkovom kraji, ktorý sa rozprestiera na severe Slovenska. Dominujú mu a chránia ho majestátne štíty pohoria Malá Fatra. Všade navôkol sa rozprestiera nádherná a čistá príroda, ktorá vás láka poprechádzať sa a objavovať jej zákutia a tajomstvá. Nech sa už vydáte v Malej Fatre akýmkoľvek smerom, stále budete mať čo obdivovať. Každá z našich lokalít – Žilina, Terchová či Kysuce má rodinám s deťmi čo ponúknuť. Či už preferujte návštevu pamiatok, relax vo vode, turistiku, cykloturistiku alebo podujatia a festivaly. U nás si určite vyberiete a zažijete dovolenku na ktorú budete nielen s láskou spomínať, ale budete ju chcieť zažiť znova a znova. A my vás v Malej Fatre znova a znova radi uvidíme.

» Stiahnúť vo formáte PDF


Sestava 1Liptov je jedinečný región na severe Slovenska, pre ktorý je charakteristická malebná rozmanitosť prírody na malom území, kontrast vysokých štítov a zelených lúk a pasienkov, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko zábavy na Slovensku. Liptov je slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj lete a „zelená“ aréna plná prírodných krás, adrenalínu, aquaparkov a zábavy, živého folklóru a tradície, ako aj histórie, kultúry a jedinečnej gastronómie. Na svojom území má najväčší počet chránených prírodných oblastí na Slovensku a 50% rozlohy územia zaberajú lesy. Na Liptove môže byť každý deň iný. Spojením hôr, vody, relaxu, adrenalínu a poznávania je tým najlepším miestom na letnú dovolenku. Liptov – treba zažiť.

» Stiahnúť vo formáte PDF