Región Malá Fatra

Poznáte Malú Fatru? Ak nie, tak vedzte, že rozhodne nie je malá. Oblasti o ktorej hovoríme dominuje Veľký Rozsutec, kilometre turistických a cyklistických chodníkov či tradície späté s drotárstvom a folklórom. U nás nájdete viac ako 280 km turistických a 645 km cyklistických trás, čo robí z Malej Fatry ideálne miesto pre aktívny oddych. Netreba zabúdať ani na Jánošíkove diery, Tiesňavy či nádhernú kysuckú prírodu. K Malej Fatre patrí aj Terchová a Terchovská dolina plná tradičných remesiel, ľudovej hudby a histórie prepojenej s najznámejším rodákom Jurajom Jánošíkom.

Cez Kysuce na bicykli

Kysuce sú regiónom nepoznaným, krásnym vo svojej jednoduchosti, pokorným vo svojej viere, tradičným vo svojom folklóre a  mení, dobrosrdečným vo svojej pohostinnosti a zároveň svetovým vo svojich prírodných krásach. Prijmite pozvanie do kraja drotárov, oblých kopcov, čarovných zákutí a horských kaplniek, ktorý sa nachádza na severe Slovenska, na hraniciach s Českou a Poľskou republikou na území 934 km2. Bod, v ktorom sa tri krajiny stretajú, sa nazýva Trojmedzie a nesie v sebe neopakovateľné Genius loci. Tak ako aj celé Kysuce sa Vám jeho atmosféra, špecifická symbolika miesta, ktoré spája ľudí, kultúry, tradície a dedičstvo našich predkov, vryje pod kožu.

Región Liptov

Liptov je jedinečný región na severe Slovenska, pre ktorý je charakteristická malebná rozmanitosť prírody na malom území, kontrast vysokých štítov a zelených lúk a pasienkov, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko zábavy na Slovensku. Liptov je slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj lete a „zelená“ aréna plná prírodných krás, adrenalínu, aquaparkov a zábavy, živého folklóru a tradície, ako aj histórie, kultúry a jedinečnej gastronómie. Na svojom území má najväčší počet chránených prírodných oblastí na Slovensku a 50% rozlohy územia zaberajú lesy.

 

Región Orava

Región jedinečný nádhernou prírodou, známy zaujímavou históriou, výnimočný pestrou kultúrou a populárny výbornou  gastronómiou. Krásne prírodné zákutia ako stvorené pre horskú turistiku, cyklistiku a vodné športy. Vyhliadkové plavby loďou, pútavá plavba plťou, ponuka dvoch aquaparkov. K tomu všetkému ukážky kultúrneho dedičstva, folklóru, remesiel, tradícií a ochutnávka tradičnej kuchyne. Na Orave zažijete aktívnu dovolenku plnú prírody, zábavy, oddychu, športových a kultúrnych podujatí pre všetkých.

Región Rajecká dolina

Rajecká dolina je naozaj krásny kúsok Slovenska. Panensky čistá príroda poskytuje zázemie množstvu chránených rastlinných a živočíšnych druhov a priestor na čerpanie energie pre nás všetkých, termálne pramene a zdroje chutnej minerálnej vody nám umožňujú „dobiť batérie“ kedykoľvek to potrebujeme, nezameniteľné scenérie, bohatá história a množstvo unikátov, ktoré nájdete len u nás – v Rajeckej doline – sú podnetmi pre nezabudnuteľné zážitky pre každého turistu, ktorý ku nám zavíta. Zo západu je ohraničená Strážovskými a Súľovskými vrchmi a z východnej strany ju lemuje masív Lúčanskej Malej Fatry. Celým údolím preteká rieka Rajčanka, ktorá pramení v Čičmanoch.

Turiec-Kremnicko

Turiec-Kremnicko, región plný prírodných pokladov, je jednou z najmalebnejších oblastí Slovenska. Nachádza sa v severozápadnej časti Slovenska v Turčianskej kotline, ktorou preteká rieka Turiec a Kremnických vrchoch. Je ohraničený Kremnickými vrchmi, pohorím Žiar a hrebeňmi Malej a Veľkej Fatry. V regióne sa nachádzajú mestá Martin, Turčianske Teplice, Vrútky a Kremnica. Okrem prírodných bohatstiev sa Turiec-Kremnicko môže pýšiť aj svojou národnou, kultúrnou a baníckou históriou. Bohaté prírodné hodnoty vytvárajú podmienky pre športové vyžitie, turistiku a cykloturistiku. Milovníci zimných športov si môžu vybrať zo 4 lyžiarskych areálov so snowboardparkami. Príjemný relax poskytujú liečivé kúpele s aquaparkom, kúpaliská, wellness centrá, nákupné a zábavné centrá, gastronomické špeciality a poznávanie kultúry.