Turiec-Kremnicko

Turiec-Kremnicko, región plný prírodných pokladov je jedným z najmalebnejších oblastí Slovenska. Nachádza sa v severozápadnej časti Slovenska v Turčianskej kotline, ktorou preteká rieka Turiec a Kremnických vrchoch.Je ohraničený Kremnickými vrchmi, pohorím Žiar a hrebeňmi Malej a Veľkej Fatry. V regióne sa nachádzajú mestá – Martin, Turčianske Teplice, Vrútky a Kremnica. Okrem prírodných bohatstiev sa Turiec-Kremnicko môže pýšiť aj svojou národnou, kultúrnou a baníckou históriou. Bohaté prírodné hodnoty vytvárajú podmienky pre športové výkony a adrenalínové zážitky.

Kysuce

Kysuce sú jedinečné miesto na objavovanie a spoznávanie prírodných krás, pozoruhodností a atraktivít. Na bicykli, pešo s ruksakom na chrbte, autom aj autobusom prejdite región, ktorému dala meno rieka Kysuca, a ktorý sa skrýva v pohoriach Javorníkov a Kysuckých Beskýd. Pozývame vás do kraja drotárov, oblých kopcov, čarovných zákutí a horských kaplniek. Veríme, že si odtiaľto odnesiete neopakovateľné zážitky a budete sa tu vždy radi vracať.

Orava

Orava je najsevernejším regiónom Slovenska. Návštevníkom každého veku ponúka rozmanité prírodné krásy, kultúrno–historické pamiatky, technické zaujímavosti, ale aj množstvo príležitostí na aktívne strávenie voľného času. Na Orave si prídu na svoje najmä priaznivci športu, vyznávači zjazdového a bežeckého lyžovania, vodných športov, horskej i vysokohorskej turistiky, cykloturistiky, využiť môžete početné a udržiavané športoviská. V regióne nájdete veľmi dobré zázemie pre netradičné, zábavné a adrenalínové aktivity.

 

Rajecká dolina

Nie, na darmo v každej reklamnej upútavke, najznámejšieho producenta nealkoholických nápojov a minerálnych vôd v Československu, znie slogan: „Rajecká dolina patentované prírodou.“ Reč je o destinácii Rajecká dolina, mieste, plného oddychu a stretávania sa, predstavuje pre mnohých ľudí čarovnú krajinku. Mohutné skalné masívy tu striedajú hlboké lesy. Teplé pramene odjakživa liečia bôľ tela aj duše. Horúce letá a rozsiahle vodné zdroje poukazujú na plnosť harmónie medzi vodou a slnkom. Vynikajúca dostupnosť zo všetkých kútov strednej Európy a rozvinuté služby priťahujú návštevníkov objavovať neznáme a čarovné zákutia Rajeckej doliny.

Malá Fatra

Vitajte v Žilinskom kraji. V malebnom regióne Malej Fatry. V kraji Jánošíka, horských vrcholov, malebných dolín, historických zákutí, lyžiarskych stredísk, popretkávaný turistickými chodníčkami a cykloturistickými trasami od Kysúc až po Terchovskú dolinu. Vitajte v regióne pre malých aj veľkých, pre aktívnych športovcov, pre turistov, pre cyklistov, pre nadšencov lyžovania, pre milovníkov histórie, pre gurmánov, ale aj pre tých, ktorí počas výletu radšej aktívne oddychujú v krásnom prostredí. Ste na správnom mieste.

Liptov

Len málokde bola ku krajine príroda taká štedrá, ale Liptov nadelila požehane – vysoké štíty i hlboké doliny, prekrásnu flóru, rozmanitú faunu, jaskyne, bystré potoky a rieky, či minerálne pramene. Práve tieto danosti urobili z Liptova jeden z najvyhľadávanejších dovolenkových cieľov na Slovensku. Turisti tu môžu načerpať energiu mocných hôr na stovkách kilometrov značených turistických trás, pocítiť priaznivé účinky termálnych vôd v akvaparkoch, do sýtosti lyžovať na viac ako 70 kilometroch zjazdoviek, či rozšíriť svoje poznanie v múzeách, galériách a pamiatkach ľudovej architektúry.