Leider ist der Eintrag nur auf Slowakisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Cykloturistika

 
Milovníci bicyklov môžu v Žilinskom kraji objavovať a spoznávať prírodné krásy, scenérie a zaujímavé miesta z dvojkolesového tátoša na viac ako 2 300 kilometroch cykloturistických trás s pestrými možnosťami výberu terénu či rôznymi úrovňami jeho náročnosti. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, ale i skúsení bajkeri, ktorí túžia po dávke adrenalínu.
 

 

Seniori

 
Žilinský samosprávny kraj sa rozkladá v severozápadnej časti Slovenska a je tretím najväčším krajom Slovenskej republiky. Hraničí s Českou republikou a na severe s Poľskom. Má spoločné hranice s tromi ďalšími krajmi Slovenska – Trenčianskym, Banskobystrickým a Prešovským. Zahŕňa 5 regiónov a 11 okresov.
 

 

Turistika

 
Žilinský kraj symbolizuje mnoho charakteristických znakov. Známa dominanta Malej Fatry – krivolaký skalnatý Veľký Rozsutec – je bezpochyby jedným z nich. V rôznych anketách o najkrajší slovenský vrchol sa niekoľko krát umiestnil na prvých alebo popredných miestach. Pohoria Malej a Veľkej Fatry, Beskýd, Javorníkov, Nízkych Tatier, Západných Tatier a Strážovských vrchov spolu s vodopádmi, skalnatými útesmi, pestrou a vzácnou faunou a flórou sú jedinečným prírodným bohatstvom Žilinského kraja.